Szkoła Podstawowa nr 12

im. Ignacego Paderewskiego w Katowicach

W czerwcu odbył się Świetlicowy Turniej Sportowy pod hasłem „Olimpiada Trzecioklasisty”. Sześciu wylosowanych uczniów z każdej trzeciej klasy brało udział w konkurencjach wyścigów rzędów. Wszyscy startujący zawodnicy dali z siebie wszystko i w duchu sportowej rywalizacji oraz wspaniałego dopingu dzieci z klas młodszych, walczyli o zwycięstwo. Pierwsze miejsce zdobyła klasa IIIc, drugie klasa IIIb, trzecie miejsce przypadło klasie IIId. Gratulujemy i dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu turnieju nauczycielowi WF-u p. Dawidowi Hąci.

olimp

 

Zbliża się czas letniego wypoczynku i wakacyjnych wyjazdów. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zamieszczamy poniżej linki do stron gdzie można m.in. uzyskać informację o organizatorach wypoczynku oraz porady związane z bezpieczeństwem www.wypoczynek.men.gov.pl. Możliwe jest również sprawdzenie autokaru w serwisie www.bezpiecznyautobus.gov.pl gdzie wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu. Dodatkowo na stronie Ministerstwa Spotu i Turystyki www.msit.gov.pl można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą „Bezpieczna woda”. Warto zapamiętać również numery alarmowe: WOPR- 600 100 100 i górskie numery ratunkowe: 985 lub 601 100 300. Przydatne strony przy wyjazdach zagranicznych: www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz www.msz.gov.pl/ipolak. Życzymy wszystkim udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

plakatbezpieczne wakacje A2 biel

Rok szkolny 2016/2017 był bardzo intensywny i jednocześnie bardzo udany pod względem sportowym. Uczniowie brali udział w wielu zawodach w ramach Mistrzostw Katowic, odnosząc liczne zwycięstwa. W rywalizacji szkół podstawowych zajęliśmy I miejsce. Na zdjęciu prezentują się uczniowie z różnych reprezentacji ze zdobytymi pucharami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
sport

Informujemy, że czwartek 22.06.2017 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Klasy I-III w tym dniu przychodzą zgodnie z planem podanym przez wychowawcę lub zgodnie z planem lekcji.
Klasy IV-VI:
 9:00-10:00- zajęcia z wychowawcą,
10:00-11:15- apel podsumowujący rok szkolny
11:15- zakopanie „Kapsuły czasu”,
11:30- obiad 
Zakończenie roku szkolnego- piątek 23.06.2017:
Klasy IV-VI: godz. 8:30 na boisku szkolnym ( w razie remontu boisk lub niepogody- sala gimnastyczna MOS-u),
Klasy I-III: godz.9:00 sala gimnastyczna MOS-u.

Na przełomie maja i czerwca w naszej szkole odbył się konkurs literacki dla uczniów klas drugich i trzecich „Apetyt na czytanie”. Zadaniem uczestników było samodzielne napisanie krótkiej rymowanki lub wierszyka promującego książkę i czytanie.

Laureaci konkursu:

I miejsce- Klaudia Kurczabińska IIc, Weronika Muszyńska IIIa

II miejsce- Marta Bednarska IIe, Julia Szymczak IIe

III miejsce- Hanna Gomułka IIa, Adam Buczek IIId

Wyróżnienia:Zuzanna Bartoszewska IIe, Tomasz Wierzejski IIa

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Uczennica klasy Ia Lena Kołodziej zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Ptaki, nasi skrzydlaci przyjaciele”. Gratulujemy pięknej, z fantazją wykonanej pracy plastycznej i życzymy małej artystce kolejnych sukcesów.

konkurss

Z wielką radościąinformujemy, iż uczennica klasy 6b - Martyna Gawron zdobyła 2 miejsce w wojewódzkim konkursie "Moja Maskotka". Gratulujemy sukcesu !

praca

kalsa

Regulamin konkursu ortograficznego dla uczniów klas trzecich

Cele:

- rozwijanie potrzeby dbałości o poprawność ortograficzną,

- doskonalenie umiejętności stosowania poznanych zasad ortograficznych,

- motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii,

- bogacenie słownictwa.

Uczestnicy: Po dwóch uczniów z klasy trzeciej

Termin: 14.06.2017 (zbiórka pod salą 0-8 o godz.10:50)

Miejsce: biblioteka szkolna 

Czas trwania: 45 minut

Zadania konkursowe: dyktando, uzupełnianie brakujących liter w wyrazach, rozwiązywanie zagadek, rebusów.           

W konkursie zawodnicy startują indywidualnie. Wyniki zostaną ogłoszone w klasach i na stronie internetowej szkoły. Przewidziano nagrody za zdobycie I, II i III miejsca.

Organizatorzy: Paulina Sobańska, Aleksandra Wallenburg

Uczniowie klas: 2a, 2c, 2d, 2e, 2f, 3d, 3e wzięli udział w biciu rekordu w masowym czytaniu w jednym momencie. Wspólnie z wychowawcami czytali ulubione książki 1 czerwca o godzinie 10:00 tak jak uczniowie z innych polskich szkół.

rekord

W świetlicy szkolnej odbył się pokaz artystyczny „Kuźnia talentów”. Młodych artystów oraz przybyłych gości uroczyście przywitał Pan Dyrektor, Jerzy Bakowski, życząc wszystkim świetnej zabawy. Tegoroczny pokaz był oceniany przez jury w czterech kategoriach: występ wokalny, taneczny, gra na instrumencie oraz pokaz indywidualny. Udział dzieci w przygotowaniach do występu sprzyja rozwojowi ich aktywności twórczej i pozwala zaprezentować się w środowisku szkolnym. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przyczyni się do odkrywania nowych, wspaniałych talentów. Prawie 40 uczestników zaprezentowało swoje umiejętności, zdobywając uznanie i brawa. Wśród wyróżnionych znalazły się następujące osoby:

Kategoria I (wokal): Antoni Świrk 2e

Kategoria II (taniec): Hanna Gomułka, Lena Pietraszewska 2a

Kategoria III (gra na instrumencie): Matylda Kucharska 1a

Kategoria IV (pokaz indywidualny): Zofia Kamrowska 3b

Pozostałe wyróżnienia: Hanna Nowakowska 3e, Nikodem Piekut 3d, Weronika Śpiewak 1b, Julia Kruk 3a, Aleksandra Rak 2c, Marcin Miklaszewski 3b, Jakub Pawlik 3a, Maja Bryła 3a, Michał Janik 1b oraz Aleksandra Krawczowska, Maja Sitek, Pola Gruszka i Antonina Kłosok 3d.

k2017

31 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs matematyczny dla uczniów klas szóstych "Mistrz Matematyki".

Laureaci konkursu:

I miejsce – Szymon Molicki 6b

II miejsce – Kamil Walter 6b

III miejsce – Julita Mazur 6b                                            

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Szanowni Goście, drodzy Rodzice, kochani Uczniowie!

Znaleźć skarb zakopany w ziemi…butelkę z listem wrzuconą do morza sto lat temu.

Wytropić ślad przeszłości. Tak, to było lub jest marzeniem wielu z nas.

Ale można inaczej: zostawić znak czasu potomnym.

Tak właśnie postanowiliśmy! Na czterdziestolecie naszej szkoły umieścimy w ziemi kapsułę czasu, a w niej rzeczy, które nasi uczniowie uznali za godne reprezentowania ich i Dwunastki przed tymi, którzy odkopią ją za dwadzieścia lat. W rozmowach z wychowawcami  ustaliliśmy, że w kapsule chcemy przekazać :

- list do potomnych,

- zeszyty uczniowskie, po jednym z każdego poziomu klas,

- kalendarz szkolny Dwunastki,

- zdjęcie całej społeczności naszej szkoły,

- kartkę z jadłospisem stołówki szkolnej,

- kostkę Rubika z filmem instruktażowym,

- nagranie występu nauczycieli na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

- rysunki przedstawiające wizję szkoły za dwadzieścia lat,

- pracę plastyczną dzieci uczęszczających do świetlicy,

- długopis żelowy,

- aktualną gazetę.

Aby zawartość kapsuły przetrwała w jak najlepszym stanie 20 lat, umieszczono w niej sorbenty – węgiel aktywny i żel krzemionkowy. Zostanie ona zakopana na głębokości ponad 1m.

Leż dwadzieścia lat w ziemi kapsuło!

I oby  się w Tobie nic nie zepsuło!

W imieniu zespołu przedmiotów ścisłych E. Baron – Magaj

DSC 1532

W dniach 1-4 czerwca 2017r drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołę wzięła udział w Finale Krajowym Energa Basket Cup, czyli Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Gdyni. Po fantastycznym sezonie zmierzyliśmy się z najlepszymi zespołami szkolnymi z całej Polski. Po doskonałej grze w fazie grupowej i nieco gorszej w ćwierćfinale dziewczęta w ostatnim meczu pokonały zespół ze Wschowej i ostatecznie zajęły 5 miejsce ! Gratulujemy i  dziękujemy za poświęcenie i zaangażowanie! Galeria zdjęć jest dostępna tutaj.

20170604 115051

 

Maciek Szewczyk z klasy 2f to prawdziwy miłośnik i znawca ryb. Swoją wiedzą i pasją na temat wędkarstwa już od pierwszej klasy zaraża swoją klasę. Kilka dni temu wziął udział w zawodach spławikowych na stawie "Łąka 409" w Katowicach (Dolina Trzech Stawów), zdobywając 4 miejsce. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, w oderwaniu od gier komputerowych. Gratulujemy i zachęcamy do rozmowy z Maćkiem na temat jego pasji.

 

wm

24 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych o Tytuł "Mistrza Rachmistrza".

Laureaci konkursu:

I miejsce – Tytuł "Mistrza Rachmistrza" - Zofia Owczarczyk klasa 5a

II miejsce – Olga Majchrzak klasa 5a

III miejsce – Anna Tim klasa 5a

III miejsce – Milena Westwańska klasa 5a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w dniu 02.06.2017 klasy IIa i IIc zaprosiły  dzieci z klas młodszych i starszych naszej szkoły na przedstawienie po śląsku o „Czerwonym Kapturku” , które odbyło na sali gimnastycznej.  Wszystkim zgromadzonym mali aktorzy złożyli najpierw życzenia z okazji Dnia Dziecka, a następnie zaprezentowały jak potrafią recytować i śpiewać po śląsku. Wszystkim przedstawienie się bardzo się podobało a wychowawcy i dzieci z klas IIa i IIc cieszyli się, że mogli sprawić trochę radości wszystkim zgromadzonym i wprawić ich w dobry humor w ten wyjątkowy dla nich dzień.

PSL

Światowy Dzień bez Tytoniu obchodzony jest od  1987 r. i przypada 31 maja. Światowa Organizacja Zdrowiaco roku koncentrując się na innym aspekcie tej globalnej epidemii, stara się uświadamiać i ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200 mln to kobiety. Ten dzień służy zwróceniu uwagi na konieczność ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed następstwami używania tytoniu.  Akcja zwraca uwagę na ryzyko zdrowotne związane z paleniem tytoniu i ma na celu propagowanie działań na rzecz redukcji konsumpcji tytoniu. Nasza szkoła dołączyła do obchodów organizując dla uczniów klas I-III zajęcia profilaktyczne pt. „Nie pal przy mnie, proszę”. Zostały one przeprowadzone w świetlicy przez pielęgniarkę szkolną- p. Grażynę Pawlik.

pl PL PL TYTON

Uczniowie klasy 2f zamienili się w detektywów i bacznie poszukiwali śladów zwierząt oraz darów lasu w Parku Kościuszki. Każdy również wcielił się w rolę przewodnika i musiał poprowadzić niewidomego do drzewa, który następnie wykorzystując różne zmysły musiał jak najlepiej poznać swoje drzewo. Śmiechu było co nie miara, do tego sporo ciekawostek przyrodniczych oraz zaobserwowanych zwierząt i roślin. Polecamy wszystkim zajęcia w terenie.

2f

W związku z obchodami  Roku Henryka Sienkiewicza uczniowie klas II uczestniczyli w świetlicowych zajęciach edukacyjnych. Drugoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła im sylwetkę noblisty oraz poznali zbiory szkolnej biblioteki – różne tytuły i wydania książek Henryka Sienkiewicza. 

big thumb

pizap.com14963172787821

Dnia 22 maja 2017r. w ramach współpracy, jaką podjęła Pani Wicedyrektor A. Mól ze Szkołą Podstawową nr 31 w Katowicach, odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o I. J. Paderewskim i H. Sienkiewiczu. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów w etapie pierwszym, czyli konkursie wiedzy o swoim patronie. W etapie drugim uczniowie musieli wykazać się wiedzą o swoim patronie i patronie szkoły, z którą rywalizowali. Oto wyniki:

I miejsce zdobyła Julita Mazur z klasy 6b,

           II miejsce zajął Kamil Walter również z klasy 6b,

           III miejsce zdobył Dominik Szczygieł ze Szkoły Podsta nr 31 w Katowicach.

Gratulujemy wygranym i wszystkim uczestnikom

23 maja mali studenci  Akademia Przyszłości wzięli udział w wydarzeniu „Fotel Prezesa”. Zostali zaproszeni przez p. Małgorzatę Buko – managerkę Cinema City w Katowicach, która pokazała naszym uczniom tajniki pracy w kinie. Dzieci miały okazję obserwować, jak wygląda funkcjonowanie Cinema City „od kuchni”. Przygodę zakończyło obejrzenie filmu „Dzieciak rządzi”.

kino

kino 2

26 maja 2017r. odbyło się w naszej szkole ważne wydarzenie. Tego dnia do naszej szkoły przybyły przedstawicielki Uniwersytetu Śląskiego: dr Ewa Półtorak, dr Magdalena Ochwat, dr Cecylia Tatoj, mgr Aniela Kucharska, mgr Wioletta Prasak, mgr Aleksandra Żebrowska oraz Nelly – studentka Erasmusa z Wysp Kanaryjski. Pierwszym i najważniejszym punktem spotkania było podpisanie przez Panią Agnieszkę Szwedę z ramienia Pana Dyrektora Jerzego Bakowskiego oraz Panią Doktor Ewę Półtorak z Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki umowy objęcia patronatu Uniwersytetu Śląskiego nad klasami uczącymi się języka hiszpańskiego. Kolejnym punktem wydarzenia był wykład Pani Doktor Cecylii Tatoj pt. „Hiszpania znana i nieznana”. Na zakończenie uczniowie naszej szkoły przedstawili krótki program artystyczny o Hiszpanii. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie, zgromadzeni na sali, świetnie się bawili i poszerzyli swoją wiedzę o tym interesującym kraju. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć tutajInformację o współpracy znajdziecie Państwo również tutaj. Informacje można znaleźć również na profilu facebook Instytutu Języków Romańskich I Translatoryki UŚ.

W dniu 24.05.2017r uczniowie klasy najstarzej sportowej pojechali do Ostrawy do zaprzyjaźnionej szkoły na Hrabuvkach na Międzynarodowy Dzień Sportu. Od wielu lat miejscowa szkoła zaprasza kolegów z Katowic, Zyliny i Stiepankowic na wspólną sportową zabawę. W tym roku miała miejsce rywalizacja lekkoatletyczna, w której pokazaliśmy się z dobrej strony i w klasyfikacji szkół zajęliśmy 2 miejsce. Była też integracja międzynarodowa pomiędzy uczniami, najczęściej używano języka angielskiego (zapewne czeski jest o wiele trudniejszy). Do zobaczenia za rok! Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj.

lego

Opłata za obiady w miesiącu czerwcu wynosi: dla uczniów 14 dni × 3zł= 42zł, dla pracowników 14 dni × 5,87zł = 82,18zł. Wpłaty będą przyjmowane do dnia 9 czerwca 2017r. w godzinach od 7:00 do 15:00. Ostatniego dnia można dokonywać wpłaty do godz.16:00. Zwracamy się z prośbą o terminowe dokonywanie wpłat. Prosimy również o pomniejszenie abonamentu za ten miesiąc o dni wycieczkowe:

2e- 13.06 (1 dzień), 2f- 19-20.06 (2dni), 3a- 20-21.06 (2 dni), 3b- 20-21.06 (2 dni), 3c- 19-20.06 (2 dni), 3d- 13.06 (1 dzień), 3e- 13.06 (1 dzień), 4a- 21.06 (1 dzień), 4b- 9.06 (1 dzień), 4c- 9.06 (1 dzień), 5a- 20.06 (1 dzień), 5b- 19- 20.06 (2 dni), 5c- 19-20.06 (2 dni), 6a- 19-21.06 (3 dni) oraz 01-02.06 (2 dni dziewczynki), 6b- 19-20.06 (2 dni).

W dniu 23.06.2017 (zakończenie roku szkolnego) obiady nie będą wydawane.

Z okazji Dnia Mamy uczniowie klas 4-6 na zajęciach komputerowych przygotowali kartki dla swoich mam. Możecie je zobaczyć tutaj.

kartka

Regulamin konkursu

Adresaci konkursu: Klasy II-III

Cel konkursu:

- rozbudzanie zainteresowań książką i czytaniem,

-posługiwanie się mową poprawną gramatycznie,

- rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wyrażania własnych przeżyć.

Wymogi:         

Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne napisanie krótkiej rymowanki lub wierszyka promującego książkę i czytanie, zachęcającego do częstego sięgania po książkę.

- Jeden uczestnik może oddać tylko 1 tekst

- Rymowanki lub wiersze piszemy na kartkach w formacie A5

- Każda praca ma być dokładnie opisana: imię i nazwisko ucznia, klasa

Kryteria oceny:

- pomysłowość i oryginalność wykonanych wierszy i rymowanek

- poprawność gramatyczna i stylistyczna wierszy i rymowanek

Termin: Prace należy składać u organizatorów konkursu: p. Iwony Gawrońskiej , sala nr 1-7 i p. Agnieszki Sobocińskiej sala nr 0-5.

Prace składamy do 2 czerwca 2017 r.

Nagrody: Wśród najlepszych uczestników zostaną wybrani laureaci konkursu.

W środę 24.05 klasa II E razem z wychowawczynią - Magdaleną Dracheim wybrała się do hipermarketu budowlano-ogrodniczego LEROY MERLIN w Katowicach na warsztaty ekologiczne odbywające się w ramach projektu edukacyjnego „Dzieciaki sadzeniaki”. Spotkanie podzielone zostało na dwie części, część teoretyczną i część praktyczną. Podczas części teoretycznej dzieci poznały różne kwiaty i ciekawostki przyrodnicze. Po części teoretycznej nadeszła pora na zajęcia praktyczne. Każdy uczeń otrzymał kwiat, doniczkę oraz ziemię. Dzieciaki poradziły sobie fantastycznie. Wszystkie kwiaty trafiły do doniczek. W nagrodę każdy uczestnik zabrał własnoręcznie posadzony kwiat do domu.To były naprawdę fantastyczne zajęcia przybliżające dzieci do świata przyrody. Więcej zdjęć w GALERII

ziel

W dniu 12.05.2017r na stadionie AWF Katowice odbyły się Mistrzostwa Katowice w Czwórboju Lekkoatletycznym,czyli bieg krótki i długi, rzut piłeczką palantowa oraz skok w dal. Nasze reprezentacje ponownie wypadły bardzo dobrze: dziewczęta zajęły I, a chłopcy II miejsce drużynowo, indywidualnie zajmowaliśmy miejsca na podium, w przypadku skoku w dal dziewczęta zgarnęły pełną pulę. Gratulujemy!!

zawody

22 maja w SP2 w Katowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Przedstawiciele klas 4, 5 oraz 6 naszej szkoły wzięli w nim udział. Agata Madejska z klasy 4b zajęła I miejsce wśród czwartoklasistów, II miejsce wśród piątoklasistów zajął Ilias Bouali z 5c, a wśród szóstoklasistów II miejsce zajął Artur Michnik z klasy 6c. Gratulujemy!

ortografia

W świetlicy szkolnej od września odbywały się cykliczne zajęcia „Plastyczne warsztaty z recyklingu”. Rolki po papierze, kartony, pudełka, ścinki papieru to odpady, z których dzięki wyobraźni uczniów powstały piękne prace i elementy scenografii do przedstawienia ekologicznego. Rodzice i uczniowie szczególnie wyróżnili galerię postaci noszącą nazwę „Zwierzątkowo". Zobaczcie sami…

zw

Regulamin konkursu ortograficznego dla uczniów klas drugich.

Cele:

- rozwijanie potrzeby dbałości o poprawność ortograficzną,

- doskonalenie umiejętności stosowania poznanych zasad ortograficznych,

- motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii,

- bogacenie słownictwa.

Uczestnicy: Po trzech uczniów z każdej klasy drugiej

Termin: 26. 05. 2017 r.

Miejsce: świetlica szkolna

Czas trwania: 45 minut

Zadania konkursowe:dyktando, uzupełnianie brakujących liter w wyrazach, rozwiązywanie zagadek, rebusów, układanie wyrazów z rozsypani literowej.           

W konkursie zawodnicy startują indywidualnie.

Wyniki zostaną ogłoszone w klasach i na stronie internetowej szkoły.

Przewidziano nagrody za zdobycie I, II i III miejsca.

Organizatorzy: Natalia Żak, Małgorzata Śliwa

Nabór wniosków o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2017/2018 odbywa się tylko i wyłącznie w terminie od 1 do 15 września 2017 roku. W tym okresie u pedaoga szkolnego można pobierać wnioski stypendialne. Kryterium dochodowe wynosi 514,00 zł (netto).

Uczniów klas V zapraszamy do udziału w konkursie o tytuł "Mistrza Rachmistrza". Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Uczniów klas VI zapraszamy do udziału w konkursie "Mistrz matematyki". Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Organizatorkami konkursu są nauczyciele matematyki: mgr Barbara Kaczmarczyk i mgr Grażyna Sepioł.

Zakończyła się kolejna edycja konkursu dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych w Katowicach „Mała Olimpiada Matematyczna”. Jak co roku brali w nim udział uczniowie naszej szkoły. Finalistką XV Małej Olimpiady Matematycznej w roku szkolnym 2016/2017 została uczennica klasy VI c Maryna Doroshuk.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

końcu zrobiło się cieplej a w naszym ogródku szkolnym zakwita coraz więcej roślin wieloletnich m.in. floks, wilczomlecz czy irys. W kwietniu przyciągały nasz wzrok piękne żonkile posadzone w ramach akcji Pola Nadziei i inne kwiaty cebulowe - krokusy, szafirki, tulipany, hiacynty. Oprócz dwóch kolorowych kwietników z ziołami i warzywami, pojawiły się fasolki i groszki wyhodowane z nasion przez uczniów klas IV.  Można również poczuć  przyjemny zapach bzu i podziwiać pięknie kwitnące kasztany. 

ogródek

23 kwietnia 2017 r. nasi minikoszykarze 2006 zostali mistrzami Śląska!!!  W turnieju finałowym o Puchar Śląska w Minikoszykówce chłopców (rocznik 2006 i młodsi)  rozegranym w Tychach, pokonali rówieśników z Cieszyna 35-31 i z Tychów 45-32 :)

Wielkie gratulacje chłopcy dla Was i trenera Pisarka!

Życzymy sukcesów w kolejnych latach! Więcej zdjęć po kliknięciu w poniższy obrazek :)

IMG 1866a

Regulamin konkursu matematycznego dla klas pierwszych

Termin konkursu: 24. 05. 2017 r. godz. 8:00

Miejsce: sala 1-8

Czas trwania: 45 min.

Ilość uczestników: po pięciu z każdej klasy

W konkursie biorą udział uczniowie chcący sprawdzić swą wiedzę i umiejętności z matematyki. Rozwiązują różne zadania wykorzystując dodawanie i odejmowanie w zakresie 20.

O wynikach decyduje suma zdobytych punktów przez poszczególnych zawodników.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w poszczególnych klasach.

Nagrodami są książki dla uczniów, którzy zajęli I, II i III miejsce.

Organizatorzy: Bożena Węgrzyńska i Joanna Demel

W dniu zebrań z rodzicami, 16 maja 2017 o godz. 17:00 w stołówce szkolnej odbędzie się krótka prelekcja pt. „Zaburzenia w odżywianiu- anoreksja, bulimia”, którą poprowadzi psycholog p. Alicja Krupińska. Po prelekcji osoby zainteresowane zapraszamy na indywidualne konsultacje. 

Szanowni Państwo. W związku z obchodami "białego tygodnia" zebrania z rodzicami klas: 2e, 2f, 3d i 3e odbedą się w dniu 23 maja (wtorek) o godz. 17.00

Uczniowie naszej szkoły: Antonina Dylla 2b, Hanna Gomułka 2a, Zofia Kuc 2a, Lena Pietraszewska 2a, Jakub Pawlik 3a oraz Aleksandra Rak 2c zaprezentowali swoje umiejętności wokalno- taneczne w konkursie „Pokaż swój talent” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 37 w Katowicach.

pt

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4 - 6 do udziału w międzyszkolnym konkursie grafiki komputerowej. Wszelkie informacje dodatkowe znajdują się w regulaminie. Prace do dnia 2 czerwca należy składać u nauczyciela zajęć komputerowych w sali 1-5.

Konkurs

wyniki

09.05.2017 r. klasa IIc wraz z wychowawczynią udała się do Kina Kosmos w Katowicach na zaproszenie organizatorów programu profilaktycznego „Bezpieczne dziecko przyjaciel Sznupka”. Wszyscy zgromadzeni goście zostali uroczyście powitani przez prowadzących oraz maskotkę programu - psa Sznupka. Jednej z uczennic  naszej szkoły – Aleksandrze Wawrzyniak została uroczyście wręczona nagroda  za zajęcie III miejsca w kategorii klas drugich, w konkursie plastycznym, w którym należało stworzyć tarczę z wizerunkiem Sznupka. Prace wszystkich nagrodzonych laureatów można było obejrzeć na wystawie pokonkursowej. Serdecznie gratulujemy !!!

sznupek

l

W dniu 08.05.2017r zespoły dziewcząt i chłopców uczestniczyły w turniejach piłki ręcznej w ramach Mistrzostw Katowic. Chłopcy wygrali swój i zostali najlepszym zespołem w Katowicach, dziewczęta zajęły drugie miejsce, minimalnie przegrywając rywalizację z SP-21. Gratulujemy i cieszymy się z waszych sukcesów!

20170508 102301

20170508 132648

Mali aktorzy z klasy 1a i 1b wystąpili w przedstawieniu ekologicznym pt. „Bajka o królewnie Śmieszce”. Do świetlicy szkolnej zaproszono przedszkolaków MP nr 55, wychowawców z klasami pierwszymi oraz rodziców. Bajeczne kostiumy i scenografia przeniosły wszystkich do odległego królestwa, w którym Śmieszka wspólnie z Ekoludkami pokonała okrutnego Smoga i przywróciła krainie czyste rzeki, powietrze i zielone drzewa. Odtąd wszyscy już będą pamiętać, że…

Nasza Ziemia czysta, to sprawa oczywista!

eko

TYTUS SAPOTA, kl IVa,  I miejsce w powiecie, II miejsce w regionie, wynik BARDZO DOBRY. 
AGATA MADEJSKA, kl. IVb,  III miejsce w powiecie, IV miejsce w regionie, wynik BARDZO DOBRY. 
KAROLINA GRYZIK, kl. IVc,  IV miejsce w powiecie, VIII miejsce w regionie, wynik DOBRY. 
 
Gratulujemy sukcesów!

Z przyjemnością informujemy, że podium Międzyszkolnego Konkursu Piosenki w Języku Angielskim "Let's Sing" zorganizowanego przez SP20 w Katowicach zostało zdominowane przez uczennice naszej szkoły. Hanna Gomułka z kl. IIa z piosenką The Littlest Worm zajęła II miejsce, a duet Antonina Dylla i Martyna Wróbel z piosenką Let's Have Fun in English zajęły III miejsce w kategorii klas drugich. 
Naszą szkołę w konkursie reprezentowali również Zofia Kuc z kl. IIa oraz Jakub Pawlik z kl. IIIa. 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Zdjęcia dostępne są tutaj.

sing

Smaczne, zdrowe, kolorowe kanapki zostały przygotowane przez nauczycieli dla uczniów naszej szkoły. Akcja „Zdrowa kanapka” systematycznie przypomina wszystkim, jak powinno wyglądać drugie śniadanie. Cieszymy się, że możemy rozpowszechniać prawidłowe nawyki żywieniowe i wspólnie spożywać zdrowe posiłki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

azk

Dzień Ziemi lub też Międzynarodowy Dzień Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia prezentacji i dbania o naszą piękną planetę.

dzień ziemi

I miejsce: Weronika Baran kl.2f

II miejsce: Julia Szlędak kl.1a

III miejsce: Natalia Buk kl.2f, Milena Palka kl.2a

Wyróżnienia: Hanna Gomułka kl.2a, Zofia Kamrowska kl.3b, Maksymilian Solik kl.2a, Lionel Młynarczyk kl.2e

Nagrody zostaną wręczone podczas najbliższego apelu. Serdecznie gratulujemy! Pisanki można obejrzeć w galerii.

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas I-III „Bezpieczny uczeń”:

1 miejsce – Hanna Nowakowska kl. 3e

2 miejsce – Julia Szlędak kl. 1a

3 miejsce  - Barbara Materek kl. 3c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

plik

Opłata za obiady w miesiącu maju wynosi: dla uczniów 20 dni × 3zł= 60zł, dla pracowników 20 dni × 5,87zł = 117,40zł. Informujemy, że dzień 2.05.2017 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu obiady nie będą przygotowywane.Wpłaty będą przyjmowane do dnia 10 maja 2017r. w godzinach od 7:00 do 15:00. Ostatniego dnia można dokonywać wpłaty do godz.16:00. Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat.

Wyniki szkolnego konkursu dla uczniów klas trzecich ZNAWCA LEKTURY "ANARUK CHŁOPIEC Z GRENLANDII":
1.Jakub Pawlik 3A / 79 1/2 p.
2.Weronika Mazurkiewicz 3B / 78 p.
3.Kalina Święs 3C  77 1/2 p.
WYRÓŻNIENIA: Maja Bryła 3A, Marcin Miklaszewski 3B

Mimo niesprzyjającej pogody w dniu 19.04.2017 naszą szkołę odwiedziły dzieci z pobliskiego Przedszkola nr 87. Najstarsze grupy przedszkolaków razem z wychowawcami zostali zaproszeni na przedstawienie, które przygotowali dla nich uczniowie z klasy IIa i IIc. Przedstawienie odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zagrali dla zgromadzonych bojkę o „Czerwonym Kapturku” w gwarze śląskiej. Cała publiczność z dużym zainteresowaniem oglądała grę małych aktorów, którzy godali i śpiywali po naszymu, czyli po ślonsku. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, dlatego przedszkolaki już czekają na kolejną wizytę w naszej szkole.

p87

pola nadziei banner

Konkurs plastyczny POLA NADZIEI

„Mały Wolontariusz, czyli pomoc drugiemu człowiekowi.”

Cele Konkursu:

• propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy,

• uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi oraz propagowanie idei wolontariatu,

• zachęcenie do wolontariatu na rzecz Hospicjum.

Temat konkursu:

Prace plastyczne mają odnosić się do zagadnienia „Mały Wolontariusz, czyli pomoc drugiemu człowiekowi”.

Wymogi:

• Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką (kredki, pastele, wyklejanka etc.), która będzie zgodna z tematem konkursu.

• Jeden uczestnik może przesłać jedną pracę na adres Hospicjum.

• Format pracy: A4 lub A3.

• Prace wykonujemy indywidualnie.

• Każda praca ma być dokładnie opisana: imię i nazwisko, wiek, klasa.

Prace przekazujemy p. Magdalenie Dracheim (s. o-10) do dnia 10 maja 2017r.  

W naszym ogródku zaczynają kwitnąć żonkile, które pod koniec października sadzili uczniowie klas I-III. Żonkil to symbol naszej integracji z osobami chorymi. Już wkrótce wolontariusze Hospicjum św. Franciszka w Katowicach, przeprowadzą warsztaty dla uczniów. Ogłoszony również będzie konkurs plastyczny. Szczegóły niebawem. Wszelkich informacji udziela koordynator akcji p. Magdalena Dracheim (s. 0-10).

DSC 2536

Zapraszamy do obejrzenia galerii kartek z życzeniami świątecznymi od uczniów naszej szkoły. Galeria jest dostępna tutaj.

Uczniowie naszej szkoły: Paweł Cyganek z kl.1b, Hanna Gomułka z kl.2a oraz Hanna Jóźwiak z kl.3d zdobyli II miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Wiedzy „Baśnie Andersena”. Serdecznie gratulujemy!

kśw

Kamil Walter, uczeń klasy 6b, został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem ucznia jest mgr Barbara Kaczmarczyk.

Dziewczęta z klasy sportowej 6a najpierw zdobyły Mistrzostwo Katowic, następnie wygrały zawody rejonowe z drużyną z Mysłowic,dalej odniosły zwycięstwo w półfinale wojewódzkim Energa Cup pokonując zespoły z Chorzowa, Tychów i Pszczyny,dzięki czemu w najbliższy czwartek 6.04.2017r zagrają w finale tych rozgrywek walcząc o awans do Mistrzostw Polski szkół podstawowych. Gratulacje i trzymamy kciuki!!!

20170323 131751

W dniu 6.04.2017r. na zaprzyjaźnionej sali MOS Katowice odbył się finał wojewódzki turnieju koszykarskiego ENERGA BASKET CUP. Uczestniczyły w nim drużyny dziewcząt z naszego województwa: SP-5 Bytom, SP-5 Wodzisław Śląski, SP-45 Sosnowiec, SP-12 Katowice. Nasza drużyna wygrała pierwszy mecz z Wodzisławiem, dzięki czemu zagrała w finale z drużyną z Sosnowca(zwycięzca drugiego meczu). Mecz był zacięty, licznie zgromadzeni kibice (uczniowie i rodzice) obserwowali interesujące akcje z jednej i drugiej strony.  Dziewczęta ze "sportówki" były jednak lepsze i dzięki zwycięstwu w tym meczu i w całym turnieju zostały najlepsze na Śląsku i pojadą na Mistrzostwa Polski szkół podstawowych! Wspaniały efekt 3 lat pracy. GRATULACJE!!!

finał

 

W dniu 07 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony obchodom Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który co roku obchodzony jest 2 kwietnia. Uczniowie klas 4 - 6 na małej sali gimnastycznej mogli obejrzeć prezentację multimedialną "Autyzm - poznaj zanim ocenisz"; dodatkowo p. Agnieszka Omirska (Koordynator Regionalny Fundacji JiM z Łodzi) zaprezentowała zgrormadzonym uczniom dwa filmy będące motywem przewodnim tegorocznej akcji. Dodatkowo uczennice klasy 6c przygotowały krótkie wystapienie literacko - rysunkowe. Bardzo dziękujemy za udział w tym ważnym dla szkoły dniu; szczególne podziekowania dla uczniów, którzy w tym dniu ubrali się na niebiesko. Zdjęcia z apelu dostepne są tutaj.

autyzm

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) powstała 7 kwietnia 1948 r. Od tamtej pory ten dzień obchodzi się na całym świecie jako Światowy Dzień Zdrowia. Główna siedziba Organizacji znajduje się w Genewie. Polska jest krajem członkowskim WHO od początku jej istnienia. Współpraca między WHO, a Polską koncentruje się na zagadnieniach systemu ochrony zdrowia oraz na największych zagrożeniach dla zdrowia publicznego. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia dotyczą depresji i zagadnień z nią związanych. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.who.un.org.pl/aktualnosci.php?news=188&wid=12&wai=&year=&back=%2Fgdzie można znaleźć niezbędne informację na ten temat.

d  

W dniu 30.03.2017 uczniowie wraz z wychowawczyniami klasy 2a i 2c zaprosili rodziców na przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci chwaliły się wszystkim zgromadzonym swoją śląską mową oraz tym, jak dobrze potrafili wcielić się w swoje role. Przedstawienie odbyło się w sali gimnastycznej, której dekoracja miała przypominać wszystkim gościom las i dom Czerwonego Kapturka. Wszystkim przybyłym udzielił się dobry nastrój, w który wprowadziła ich zarówno gra sceniczna małych aktorów, jak i ich śląsko godka, o czym mogły świadczyć liczne brawa w trakcie oraz pod koniec przedstawienia.

ppp

W dniu 28 marca odbył się apel z okazji Dnia Języka Angielskiego, w którym swoje umiejętności językowe, artystyczne i wokalne zaprezentowali uczniowie klasy 6c. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć skecze o tym jak nieprawidłowa wymowa słów brzmiących podobnie (np. sheep i ship) może doprowadzić do nieporozumień. Widownia wysłuchała hymnu narodowego ,,God save the Queen'', piosenki ,,Stay'' z repertuaru Rihanny, wierszyków, łamańców językowych oraz przemówienia na temat znaczenia języków obcych we współczesnym świecie.

Na sali pojawiła się wystawa, na której znalazły się mapa i flaga Wielkiej Brytanii, słynne miejsca Londynu, symbole krajów Zjednoczonego Królestwa oraz zrobione przez uczniów rekwizyty i gadżety związane z Anglią.

W tym dniu odbyły się również konkursy językowe: Wielki Test z Języka Angielskiego i Konkurs Piosenki Angielskiej. Laureaci konkursów językowych otrzymali nagrody książkowe i dyplomy (SPRAWDŹ WYNIKI KONKURSÓW) Uczniowie ubrani w barwy i symbole krajów anglojęzycznych mieli okazje zaprezentować swoje stroje przed publicznością. Na drzwiach wszystkich sal szkolnych pojawiły się napisy w języku angielskim. 

ang1

ang2

 

2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu Fundacja JIM oraz Kluby Rodzica organizują akcję "Polska na niebiesko", podczas której budynki w całym kraju świecą dla osób z autyzmem. Osoby z autyzmem i Zespołem Aspergera chcą wyjść poza ramy i tworzyć je po swojemu – tak jak na naszych zdjęciach. Pragną akceptacji i zrozumienia, bez narzuconych instrukcji. Nie chcą się zmieniać, chcą podążać własną ścieżką. Mają do tego prawo, jak my wszyscy. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego dnia. 7 kwietnia o godz. 11.00 odbędzie się uroczysty apel dla klas IV - VI. W tym dniu przyjdż do szkoły ubrany na niebiesko!

 JIM

 

 

Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w pokazie "Kuźnia talentów", który odbędzie się w świetlicy szkolnej. Pokaz poprzedzają eliminację, na które nalezy zgłosić się do 12 kwietnia. Wszelkich informacji udzielają wychowawcy świetlicy.

mt2

W dniach 21 i 22 marca w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne w ramach akcji „Muzeum Społeczne”, na które zaprosił p. Krzysztof Żwirblis oraz Katowice Street Art A i R. Uczniowie wykonali bardzo ciekawe i kreatywne prace, które będzie można obejrzeć na wystawie 1 kwietnia w sali gimnastycznej naszej szkoły.

muzeum społeczne

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z dokumentem poświęconym bezpieczeństwu dzieci w sieci. Z dokumentem można zapoznać się tutaj.

Opłata za obiady w miesiącu kwietniu wynosi: dla uczniów 16 dni × 3 zł= 48zł, dla pracowników 16dni × 5,87zł = 93,92zł. Wpłaty będą przyjmowane do dnia 10 kwietnia 2017r. w godzinach od 7:00 do 15:00. Ostatniego dnia można dokonywać wpłaty do godz.16:00. Prosimy o dokonywanie wpłat w wyżej wymienionym terminie. Rodzice płacący za obiad przelewem, proszeni są o odliczenie z abonamentu kwietniowego kwoty 3zł za dzień 31.03.2017 (jeżeli dziecko nie korzystalo z obiadu). Jeżeli dziecko nie będzie korzystać z obiadu w czasie rekolekcji (3.04-5.04), kwota do odliczenia wynosi 9zł.

.

 

logo szpz 300dpi

"Szkoła promująca zdrowie zwiększa możliwości młodych ludzi do podejmowania działań i dokonywania zmian. Jest miejscem, w którym młodzi ludzie pracując razem z nauczycielami i innymi osobami, mogą osiągnąć sukces. Wzmacnianie młodych ludzi, wspieranie ich wizji i idei, umożliwia im wpływ na ich życie i warunki życia". (WHO, 1997)

Nasza szkoła przystąpiła do programu Szkół Promujących Zdrowie w 2007r. Po rocznym okresie przygotowawczym otrzymaliśmy certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie (Certyfikat nr 166/10-2008), który został przyznany na lata 2008-2011.

W następnych latach kontynuowaliśmy realizację programów w ramach Szkoły Promującej Zdrowie i w czerwcu 2016 otrzymaliśmy prolongatę certyfikatu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie na kolejne 3 lata.

SPZ

PROGRAM "SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE" NA LATA 2016-2018

HARMONOGRAM NA ROK 2016

HARMONOGRAM NA ROK 2017

 

Koncepcja szkoły promującej zdrowie

Podstawą koncepcji SzPZ są założenia promocji zdrowia, zgodnie z którymi:

- zdrowie jest tworzone przez ludzi w codziennym życiu, we wszystkich siedliskach, w których żyją, uczą się, pracują, wypoczywają, bawią się; jednym z siedlisk jest szkoła i jej społeczność – nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, uczniowie i ich rodzice;

- niezbędne są dwa wzajemnie powiązane rodzaje działań: działania indywidualne ludzi, którzy starają się, aby ich styl życia był prozdrowotny, działania wspólne społeczności, która tworzy sprzyjające zdrowiu środowisko fizyczne i społeczne;

- warunkiem skuteczności działań jest uczestnictwo, zaangażowanie jak największej liczby człon­ków danej społeczności; programy promocji zdrowia są wdrażane „z ludźmi”, a nie „dla ludzi”; w szkole niezbędne jest uczestnictwo nauczycieli, innych pracowników, uczniów (rzeczywiste, a nie pozorne) i współpraca z rodzicami uczniów.

W sieci Szkoły dla Zdrowia w Europie (SHE) przyjęto, że promocja zdrowia w szkole to wszelkie dzia­łania podejmowane w celu ochrony i poprawy zdrowia wszystkich członków społeczności szkol­nej. Istotą SzPZ jest całościowe podejście do promocji zdrowia w szkole, które jest znacznie szersze niż realizacja programów edukacyjnych dotyczących różnych aspektów zdrowia.

Całościowe podejście do promocji zdrowia w szkole

Zdrowie uwzględnione jest w polityce i koncepcji szkoły – w podstawowym dokumencie określającym koncepcję pracy lub rozwoju szkoły jednoznacznie zapisano, że podejmuje ona działania dla umacniania zdrowia i dobrego samopoczucia uczniów i pracowników.

Środowisko społeczne szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników – dobre relacje i współpraca między różnymi grupami społeczności szkolnej, szkołą i rodzicami, zarządzanie szkołą tworzą pozytywny jej klimat.

Środowisko fizyczne szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników środowiskowo to obejmuje: teren szkoły i jej otoczenie, budynek, jego po­mieszczenia i wyposażenie, mikroklimat, organizację zajęć, posiłków, obiekty i sprzęt do rekre­acji i aktywności fizycznej.

Rozwijanie umiejętności dbałości o zdrowie i kompetencji do działaniauczniów i pracowników realizacja programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły oraz inne dzia­łania z zakresu edukacji zdrowotnej adresowane do uczniów i pracowników, motywowanie ich do podejmowania działań dla zdrowia.

Tworzenie związków społecznych – z rodzinami uczniów oraz ważnymi osobami/grupami w najbliższej społeczności; współpraca i konsultowanie planowanych działań, poszukiwanie sojuszników i wsparcia.

Współpraca z pracownikami medycznymi – pielęgniarką szkolną i innymi osobami/placów­kami medycznymi sprawującymi opiekę zdrowotną nad uczniami (w tym nad uczniami o spe­cjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych) i pracownikami (np. w ramach medycyny pracy).

Definicja

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

- systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,

- wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

 

Model Szkoły Promującej Zdrowie

art086d 

Standardy Szkoły Promującej Zdrowie:

1.Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.

2.Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.

3.Szkoła realizuje edukację zdrowotną i program profilaktyki dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dąży do poprawy skuteczności działań w tym zakresie.

4.Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

Opracowano na podstawie: „SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE” Poradnik dla szkół i osób wspierających ich działania w zakresie promocji zdrowia- Praca zbiorowa pod redakcją Barbary Woynarowskiej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawa 2016.

 

W dniu 22.03.2017 w Zespole Szkół Integracyjnych  nr1 w Katowicach odbył się Miejski Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” dla uczniów klas drugich. Nasze uczennice- Weronika Baron z kl.IIf i Hanna Gomułka z kl.IIa przeszły do drugiego etapu i otrzymały wyróżnienia. Konkursowi towarzyszyły liczne konkurencje przy udziale Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i oczywiście Sznupka. Wszyscy świetnie się bawili. Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

W DNIU 15.03.17 odbył się szkolny konkurs dla uczniów klas 4-6 pt.” Talenty wokalne dwunastki”.

Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas 4-6 naszej szkoły ze wspaniałym repertuarem muzycznym i oryginalnym występem. Dziękujemy uczniom i rodzicom za pomoc w  przygotowaniu dzieci.

1 miejsce: Weronika Rzepka kl.6 c, Paweł Pieter kl.4c

2 miejsce: Michalina Michnol kl.6c, Karolina Gryzik kl.4c

3 miejsce: Nikodem Górski kl.6b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych. Występ uczniów do zobaczenia będzie na Festynie Rodzinnym.

9:00 – 9:25 – Przedstawienie dla klas IV-VI, rozdanie nagród zwycięzcom konkursów: wiersz w języku angielskim, kartka świąteczna (sala gimnastyczna).

8:50-10:15 – Przedstawienie dla klas I-III, rozdanie nagród zwycięzcom konkursu na kartkę świąteczną (sala gimnastyczna).

10: 50-11:20 – Wielki TEST z języka angielskiego, wyłonienie zwycięzców, rozdanie nagród (sala 1-5).

11:45 – 12:30 – Konkurs Piosenki Angielskiej, wyłonienie zwycięzców, rozdanie nagród (sala 1-3).

Wyniki konkursu matematycznego dla klas III

Wyniki konkursu matematycznego dla klas II

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uczniów klas II oraz III zachęcamy do udziału w konkursach matematycznych. 

Regulamin konkursu dla klas II dostępny jest tutaj.

Regulamin konkursu dla klas III dostępny jest tutaj.

Organizatorkami konkursów są: mgr Joanna Demel i mgr Bożena Węgrzyńska.

Drodzy Uczniowie. Nasza Szkolna Biblioteka postanowiła w sposób nowoczesny, modny i zabawny wykorzystać sleeveface do promocji czytelnictwa. Co to jest sleeveface? Sleeveface są to zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty ? wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości.

Prosimy  kreatywnych uczniów z klas V i VI naszej szkoły do przyłączenia się do akcji - wykonania twórczego i zaskakującego sleeveface.

Wystarczy przyjść do biblioteki, wziąć okładkę książki z jakąś postacią lub jej fragmentem i zrobić zdjęcie tak, aby tworzyło kompletny obraz. Następnie należy w taki sposób zapozować, aby poza osoby fotografowanej stała się ?elementem? okładki, który ?wychodzi? poza papier. Zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie w naszej bibliotece. 

sleeve4

W 15.03.2017r chłopcy z klasy sportowej zdobyli Mistrzostwo Katowic w mini koszykówce. Pokonali zespoły z SP27, SP51 i SP65. Dzień później tj. 16.03.2017r , dziewczęta i chłopcy rozegrali turniej rejonowy z drużynami z Mysłowic, których również pokonali i zakwalifikowali się do półfinału Mistrzostw Śląska Energa Cup. Gratulacje!!!

20170315 134447

Miło nam poinformować, iż uczeń klasy IIIa, Jakub Pawlik zdobył wyróżnienie w wojewódzkim konkursie karaoke w j.angielskim dla klas I-III zorganizowanym przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 1 w Zabrzu. Patronat nad konkursem objęło wydawnictwo Pearson.

20170315 121038

Regulamin wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego

?Bezpieczny uczeń?

Celem głównym konkursu plastycznego pod hasłem ?Bezpieczny uczeń? jest kształtowanie nawyków bezpiecznych zachowań wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym poprzez:

- kształtowanie prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw wśród dzieci w domu, na ulicy,

w szkole oraz podczas nauki i zabawy,

- kształtowanie postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i innych,

- pobudzanie dziecięcej wyobraźni plastycznej oraz prezentacja możliwości twórczych dzieci w dziedzinie plastyki.

Zasady konkursu:

- konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I ? III,

- prace powinny być wykonane indywidualnie, na papierze formatu A4 lub A3, techniką dowolną,

-każda praca powinna zawierać następujące informacje: imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwisko wychowawcy.

Ocenie podlegać będą: estetyka wykonania, oryginalność oraz pomysłowość pracy.

Termin dostarczania prac: 24.03.2017r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31.03.2017r. Wyniki konkursu oraz galeria zostaną umieszczone na stronie szkoły.Przewidziane są nagrody i wyróżnienia,

Prace przekazujemy Pani Magdalenie Dracheim (sala 0 ? 10).

SZKOLNY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH

Znawca lektury ? Anaruk chłopiec z Grenlandii ? oraz wiedzy o Grenlandii 

REGULAMIN

Cele konkursu:

- Rozbudzanie zainteresowania książkami o tematyce   podróżniczej i przygodowej.

- Poznanie warunków życia mieszkańców Grenlandii na podstawie lektury oraz dostępnych źródeł.

- Wzbogacanie wiedzy na temat arktycznej fauny i flory.

Termin konkursu: 30 marca 2017 r.(czwartek), godz.11:45 -13:30, sala 2-6

Warunki uczestnictwa:

W konkursie bierze udział po 3 reprezentantów z każdej klasy.

Zakres tematyczny konkursu:

- Dokładna znajomość lektury A. i Cz.Centkiewiczów  ?Anaruk chłopiec z Grenlandii?.

- Wiedza o faunie i florze Arktyki.

- Podstawowa wiedza o Grenlandii i życiu codziennym jej mieszkańców na podstawie lektury oraz dostępnych źródeł.

Przebieg konkursu:

I etap- uczniowie indywidualnie rozwiązują pisemny  test sprawdzający znajomość faktów z lektury.

II etap- uczniowie oglądają prezentację o Arktyce i Grenlandii.

III etap- uczniowie wypełniają kartę pracy na temat fauny i flory Arktyki oraz życia mieszkańców Grenlandii.

Prace uczniów oceniane są przez komisję a najlepsze nagrodzone. Dyplomy dla wyróżnionych wręczone będą na apelu.

Organizator: Anna Ostaszewska

Dzieci z Przedszkola nr 55 w Katowicach zostały zaproszone na warsztaty upcyklingowe pt. ?Psiaki owijaki ruszająca pomoc?. Zajęcia prowadziła p. Agnieszka Szczepanik, współpracująca z Ośrodkiem Działań Ekologicznych ?Źródła?, a przedszkolakom pomagali uczniowie z klasy 2c wraz z wychowawcą. Podczas zajęć dzieci uczyły się nie tylko wykorzystania przedmiotów pozornie niepotrzebnych, które mogą stać się zabawką, ale również włączyły się w bezinteresowne pomaganie innym. Wykonane bowiem przez nich przedmioty, będą licytowane podczas aukcji ?Zwierzęta dla ludzi- zaprzęg życia?, a środki w całości zostaną przekazane na leczenie chorego zawodnika sportu psich zaprzęgów. Wydarzenie odbędzie się 25 marca w Jaworznie, a szczegóły można poznać odwiedzając stronę: https://www.facebook.com/events/1681220885512127/Poniżej zamieszczamy również link Polskiego Radia Katowice, gdzie inicjatorka zajęć wspomina o wsparciu akcji przez naszą szkołę: http://www.radio.katowice.pl/zobacz,27527,Psiaki-owijaki-Warsztaty-upcyklingowe-audio-foto-.html#.WMEp51XhBdh.

p55

Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole odbędą się w dniach 03 - 05 kwietnia 2017 roku. Szczegółowy harmonogram dostępny jest tutaj.

Miło jest nam poinformować, iż dziewczęta z klasy 6a pod wodzą Krzysztofa Masłowskiego zdobyły Mistrzostwo Katowic w mini koszykówce. W finale, w którym wzięły udział cztery zespoły nie miały sobie równych. Gratulujemy!

Klasa 2f uczestniczyła w warsztatach fizyczno- chemicznych w Pałacu Młodzieży. Dowiedzieliśmy się jak zrobić domowe bańki mydlane, jak działają lampy z bąbelkami, zachwyciły nas doświadczenia z prądem i ogniem, bawiliśmy się różnymi cieczami oraz nauczyliśmy się działania magnesów.

pm

W ramach zajęć komputerowych, uczniowie klas 6 na ostatnich zajęciach mieli możliwość wykazania się z zagadnień dotyczących grafiki rastrowej. Oto jakie pomysły na hasło: "Wiosna" mieli uczniowie klasy VIA; VIB, VIC.

W dniach 8 - 14 marca uczniowie naszej szkoły mogły wziąć udział w programowaniu robotów! Do naszej szkoły dotarł mBot, który jest stworzony do nauki programowania i wprowadzenia uczniów w świat robotów i komputerów. W intuicyjnym programie mBlock opartym na Scratch, można nie tylko programować roboty ale też tworzyć proste gry, animacje i inne programy. Nauka poprzez zabawę pozwala uczniom odkrywać talenty i rozwijać zdolności. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie oraz pracę włożoną w przygotowanie programów! Już w kwietniu kolejne zajęcia z Robotem ! Galeria z zajęć jest dostępna tutaj.

Już od 8 marca na zajeciach komputerowych dzieci z klas 1 - 6 będą mogły wziąć udział programowaniu robotów! Do naszej szkoły dotarł dziś mBot. mBot jest robotem stworzonym do nauki programowania i wprowadzenia uczniów w świat robotów i komputerów. W intuicyjnym programie mBlock opartym na Scratch, można nie tylko programować roboty ale też tworzyć proste gry, animacje i inne programy. Nauka poprzez zabawę pozwala uczniom odkrywać talenty i rozwijać zdolności. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

robot

Zapraszamy uczniów klas 3 - 6 do udziału w XII regionalnym Konkursie Informatycznym "Komputerowy Guru 2017". Zadania będą sprawdzały umiejętności ucznia w zakresie:

 - poziom klas III-IV PAINT, MS WORD, wyszukiwanie informacji na zadany temat w Internecie

 - poziom klas V-VI MS WORD (w tym edytor równań), MS POWERPOINT, MS EXCEL,

 Zgłoszenia do dnia 18 marca 2017 roku przyjmuje nauczyciel zajęć komputerowych w sali 1-5. 

 Konkurs odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu.

 Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Uczniów klas 4 - 6 zapraszamy do udziału w dwóch konkursach.

Konkurs recytatorki "Łamańce językowe" - zobacz regulamin.

Konkurs literacki "W dworku Henryka Sienkiewicza" - zobacz regulamin.

Organizatorkami konkursów są nauczycielki języka polskiego w naszej szkole.

Zapraszamy do oebjrzenia zdjęć z Dnia Otwartego, który odbył się w naszej szkole w dniu 28 lutego 2017 roku. Zdjecia dostępne są tutaj.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w balu karnawałowym. Piękne stroje sprawiły, że dzieci zamieniły się w wymarzone postacie, a wspólna zabawa przy muzyce przeplatana była ciekawymi konkursami i występami tanecznymi. 

bal

Tym razem zaprosiliśmy przedszkolaków do baśniowej krainy. Goście z Mysłowic zwiedzili naszą szkołę, wspólnie z drugoklasistami wykonali pracę plastyczną, pokonali bajkowy tor przeszkód na sali gimnastycznej, a na zakończenie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu klasy IIF pt.: "W świecie bajek", na którym śpiewali i tańczyli taniec Pszczółki Mai. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy od września do naszej szkoły.

pmys

 

p2p1

Opłata za obiady w miesiącu marcu wynosi: dla uczniów 23 dni × 3 zł= 69 zł, dla pracowników 23 dni × 5,87 zł = 135,01 zł. Wpłaty będą przyjmowane do dnia 10 marca 2017r. w godzinach od 7:00 do 15:00. Ostatniego dnia można dokonywać wpłaty do godz. 16:00. Prosimy o dokonywanie wpłat w wyżej wymienionym terminie. 

W dniu 22 lutego 2017 roku pierwsza grupa nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w szkoleniu "Programy multimedialne w edukacji". Na 2,5 godzinnych warsztatach trener - mgr Paweł Omirski (nauczyciel zajęć komputerowych SP 12 Katowice) zapoznał uczestników z narzędziami wspomagajacymi pracę nauczyciela. Omawiano między innymi aplikacje: Quizizz, Pizap, Bloggif, ToonDoo, Postermywall oraz Stupeflix. 

W drugiej części szkolenia nauczyciele mogli w formie warsztatowej zapoznać się z możliwościami Dziennika Elektronicznego "Librus" (edycja rozkładu materiału nauczania, seryjne zwolnienia itp). Kolejne szkolenia odbedą się w dniach 1 i 15 marca 2017 roku.

 

Kamil Walter, uczeń klasy 6b, został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W naszej szkole na warsztatach tanecznych gościliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 87. Drugoklasiści zaprosili przedszkolaków do wspólnego tańca, nauczyliśmy się kilku układów choreograficznych, później w szkolnej ławce opowiadaliśmy o tym, co robimy w naszej szkole. Tego dnia nie zabrakło dobrej energii i uśmiechów na twarzach gości i gospodarzy z klasy 2f. 

gzp

Świetlica szkolna od 27.02.2017r. przyjmuje zapisy przyszłorocznych klas I - IV na rok szkolny 2017/2018. Karty zgłoszeń dostępne są u wychowawców świetlicy.

?Na początek dnia- zjem śniadania dwa?. Pod tym hasłem w dniu 20.02.2017 odbyły się w świetlicy szkolnej zajęcia, których celem było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. W zajęciach brała udział pani pielęgniarka, która uświadomiła pierwszoklasistom konieczność spożywania śniadania. Podsumowaniem zajęć było wspólne przygotowanie posiłku oraz degustacja kanapek i soków owocowych.

zdrs

Uczennice klasy 4a: Otylia Kabelis i Julia Kotulska zostały laureatkami Międzyszkolnego Konkursu ?Przyjaciel Sznupka dba o bezpieczeństwo?, którego głównym celem było propagowanie zdrowych i bezpiecznych zachowań oraz umiejętnego wykorzystania numeru alarmowego 112. Gratulujemy!

Uczniowie klasy 2e wybrali się do Centrum Edukacji Bezpieczeństwa w Jednostce Ratowniczo ? Gaśniczej nr 1 w Katowicach ? Szopienicach. Wycieczka odbyła się w ramach projektu profilaktyczno ? edukacyjnego ?Florek w małej strażnicy? przygotowanego przez Straż Pożarną wspólnie z Urzędem Miasta Katowice. Projekt ma na celu zapoznanie dzieci z działaniami Państwowej Straży Pożarnej, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kształtowanie umiejętności oceny sytuacji oraz wezwania służb ratowniczych w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

str

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 12 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach we współpracy z klubem sportowym MKS MOS Katowice zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 7 lat, które pod okiem doświadczonych trenerów chcą trenować koszykówkę. Szczegółowych informacji można uzyskać u trenera  - Michała Batorskiego pod nr telefonu 505 501 134.

kosz

 

W świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy cykl zajęć ?Miesiąc dla zdrowia?.  Przez cały luty uczniowie klas I-III będą poszerzać wiedzę na temat prawidłowego odżywiania, sposobów dbania o higienę osobistą oraz prosty kręgosłup. Poznają skutki przebywania w nadmiernym hałasie, sposoby spędzania czasu wolnego i metody relaksacji. Utrwalą też zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Odbyły się już pierwsze z zajęć pt. ?Postawa, to ważna sprawa?. Uczniowie klas I dowiedzieli się między innymi jak wygląda prawidłowa postawa ciała, jak należy poprawnie siedzieć przy biurku, podczas zabaw na dywanie oraz w jaki sposób nosić tornister. Dzieci z entuzjazmem wykonywały zaproponowane ćwiczenia i obiecały na co dzień dbać o swój kręgosłup.

ppc

Arkadiusz Siekierzyński z klasy 2f zdobył I miejsce w międzyszkolnym konkursie literacko- plastycznym: "Moja własna bajka". Fantastyczną, z morałem, pełną humoru i barwnych ilustracji książeczkę można podziwiać w Młodzieżowym Domu Kultury na ul.Gliwickiej 214 w Katowicach. Gorące gratulacje dla Arka składają uczniowie naszej szkoły, a szczególnie klasa z wychowawcą panią Natalią. 

as

W zimowe, mroźne popołudnie dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach pt. ?? Que viva Espa?a?. Słuchając gorących rytmów Flamenco, poznały hiszpańskie słówka, zwyczaje oraz przysmaki. Dowiedziały się jak wygląda para królewska tego kraju, czym zajmuje się torreador oraz dlaczego w Hiszpanii konieczna jest sjesta. Interesujące zajęcia zawdzięczamy p. Anieli Kucharskiej, która, na co dzień pracuje w Zakładzie Hispanistyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dzięki tej wizycie można było, chociaż na chwilę zapomnieć o chłodzie i poczuć wakacyjne emocje. Informacje o spotkaniu zostały zamieszczone na stronie Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki  http://www.ifr.us.edu.pl/aktualnosci.html

ve

Od środy 1 lutego  po raz kolejny będziecie mogli zagłosować na ulubionych nauczycieli! Rusza kolejna edycja plebiscytu na Nauczyciela Bossa, Mentora i Piłę. Zapraszamy do biblioteki!!!!!!

Dla głosujących przewidziano nagrody :)

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła zdobyła cenne trofeum - tytuł "Szkoły strażników sieci 2016".

CERT

Informujemy, że opłata za obiady w lutym wynosi 60 zł (20 obiadów). Wpłaty przyjmuje Pani intendentka do 10.02.2017.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 12 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach przypomina rodzicom, iż w dniu 31 stycznia 2017 roku mija termin wpłaty zaliczki za obóz sportowy w Gdyni. 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi bezpiecznego spędzania najbliższych ferii ziomowych. Wiecej informacji znajdą Państwo tutaj.

Bezpieczne ferie 2017

 

5 stycznia 2017 roku w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III ?W świątecznym nastroju?.Wśród 38 uczestników konkursu jury wyróżniło najlepsze interpretacje utworów wykonywane przez uczniów poszczególnych klas.

Klasy pierwsze:

1. CEZARY KUCHTA 1a

2. MATYLDA KUCHARSKA 1a

WYRÓŻNIENIA: Juliana Meisner 1a, Julia Pawluś 1b

Klasy drugie:

 1. WOJCIECH KLUCZNIOK 2d

 2. HANNA GOMUŁKA 2a

 3. TOMASZ WIERZEJSKI 2a, HANNA LEŚNIEWSKA 2b, RYSZARD KONIECZNY 2f

Klasy trzecie:

1. MARIUSZ ZDONEK 3a

2. JAKUB PAWLIK 3a

3. OSKAR REJDAK 3b, ALICJA SZCZEPANOWSKA 3b, ZOFIA KAMROWSKA 3b

WYRÓŻNIENIE: Antonina Niklewicz 3e

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Naszą szkołę odwiedziły dzieci z sąsiadującego z nami Miejskiego Przedszkola nr 55 w Katowicach. Celem wizyty było obejrzenie przedstawienia jasełkowego, które przygotowali uczniowie z klasy 2c. Pięknie ucharakteryzowanym aktorom udało się zaciekawić gości opowieścią betlejemską, a liczne kolędy wprawiły wszystkich w wyjątkowy nastrój. Na zakończenie złożyliśmy sobie wspólne życzenia Noworoczne, a przedszkolaki zostały obdarowane słodką niespodzianką. 

P55

Na stronie http://straznicysieci.pl/index.php pojawiły się wyniki konkursu "Strażnicy sieci". Nasza szkoła przesłała na konkurs ponad 30 prac. Bardzo dziękuję wszystkim za liczny udział i zapraszam do kolejnych konkursów.

Zapraszamy uczniów klas 2 - 6 do udziału w Międzynarodowym Konkursie ?KANGUR MATEMATYCZNY? 2017, który zostanie przeprowadzony w czwartek  16 marca 2017 roku o godzinie 9.00.

Udział w konkursie należy zgłosić nauczycielowi matematyki (uczniowie klas 4 ? 6) lub wychowawcy (uczniowie klas  2 i 3) do czwartku 12.01.2017 r.

Wpisowe wynosi 9 złotych od osoby.

Wymagana jest pisemna zgoda rodzica na udział ucznia w konkursie.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Konkurs przeprowadzany jest w kategoriach:

?Żaczek? ? klasy 2 szkół podstawowych;

?Maluch? ? klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

?Beniamin? ? klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

Regulamin konkursu, zasady organizacji oraz zadania konkursowe z poprzednich edycji  dostępne są na stronie www.ssodelta.edu.pl

W katowickim Spodku odbyły się Ogólnopolskie mistrzostwa szkół i przedszkoli w szachach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie ze szkolnego kółka szachowego. W zawodach uczestniczyło blisko 1500 uczniów. Turniej był zorganizowany na wysokim poziomie- wielu spośród startujących jest zawodnikami znanych klubów szachowych, niektórzy mają za sobą udział w Mistrzostwach Polski, a nawet w Mistrzostwach Świata. Duża część dzieci pochodzi też z klas szachowych w szkołach, gdzie szachy są przedmiotem obowiązkowym. Tym bardziej cieszy postawa naszych uczniów i osiągnięte przez nich wyniki. Każdy z uczestników w siedmiu rundach zmierzył się z siedmioma przeciwnikami w swojej kategorii wiekowej. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i wykazali się dużymi umiejętnościami w tej królewskiej grze.

Wśród dziewcząt mieliśmy reprezentantki w dwóch grupach:

W klasach II (89 startujących), na pierwszym w życiu turnieju debiutowała na 46 miejscu Lidia Podgórny (wśród uczennic szkół katowickich miejsce 6)W grupie klas V (54 startujących) grały dziewczyny znacznie bardziej doświadczone i zajęły miejsca:

Zosia Owczarczyk miejsce 1 (wśród uczennic szkół katowickich miejsce 2).

Ania Tim miejsce 12 (wśród uczennic szkół katowickich miejsce 3).

Paulina Wróżyna miejsce 31 (wśród uczennic szkół katowickich miejsce 4).

Reprezentacja chłopców:

kl.I ( 53 startujących): Wojciech Tim miejsce 4 (wśród uczniów szkół katowickich miejsce 1).

kl.II (192 startujących): debiutujący na pierwszym w życiu turnieju Michał Jesionek- miejsce 83 (wśród uczniów szkół katowickich miejsce 7). 

kl.III (234 startujących):Wojtek Baran miejsce 80 (wśród uczniów szkół katowickich miejsce 6).

Mikołaj Walędziński miejsce 104 (wśród uczniów szkół katowickich miejsce 11).

Jakub Pawlik miejsce 153 (wśród uczniów szkół katowickich miejsce 16).

 kl.V ( 112 startujących): Piotr Pawlik miejsce 43 (wśród uczniów szkół katowickich miejsce 5).

Debiutujący na pierwszym w życiu turnieju Michał Krumschmidt- miejsce 96 (wśród uczniów szkół katowickich miejsce11).

 kl.VI (123 startujących): Oliwier Wójcik miejsce 48 (wśród uczniów szkół katowickich miejsce 8). Nikodem Górski miejsce 61 (wśród uczniów szkół katowickich miejsce 16) oraz debiutujący na pierwszym w życiu turnieju Igor Jania-miejsce 83 (wśród uczniów szkół katowickich miejsce 25). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

szachy

Z przyjemnością informujemy, że Wiktoria Hołubasz, uczennica klasy IVb, zajęła I miejsce (w swojej kategorii wiekowej) w II Ogólnopolskim Konkursie na życzenia Bożonarodzeniowe. Serdecznie gratulujemy!

kartka

Abonament za obiady w miesiącu styczniu wynosi: dla uczniów 33zł (11 dni x 3zł), dla pracowników 59,07zł (11 dni x 5,37zł). Wpłaty przyjmuje Pani intendentka do 10. 01.2017r.

Jednym z Bożonarodzeniowych zwyczajów jest uczestnictwo w ?Jasełkach?. Klasa 2b zaprosiła na takie przedstawienie swoje koleżanki i kolegów z młodszych klas. W przygotowaniu scenografii, strojów i rekwizytów pomogli rodzice aktorów. Z okazji zbliżających się świąt życzymy wszystkim wspaniałych chwil spędzonych w gronie najbliższych i wiele szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku!

j2b

W dniach od 20 do 23.12.2016r. sekretariat czynny w godzinach 7:20 - 13:00

Za utrudnienia przepraszamy!

1. Logujemy się na swoje konto przez stronę: https://synergia.librus.pl - wpisując swój login oraz hasło otrzymane na zebraniu w dniu 13 grudnia (system rozpoznaje wielkość liter).

2. Przy pierwszym logowaniu system wymusi zmianę hasła - należy postępować wg instrukcji (zmiana hasła będzie wymagana co miesiąc)

3. Na stronie SYNERGIA LIBRUS możecie sprawdzić oceny swojego dziecka, frekwencję i informacje o zmianie w planie lekcji.

Szczegółowa instruckja jest dostępna tutaj.

Powodzenia!

Naszą szkołę odwiedził miłośnik gór, geograf, doktorant i wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ? Pan Michał Ciepły, który chciał się z nami podzielić swoją pasją i zamiłowaniem do wspinaczek wysokogórskich. Zebrani uczniowie z klas: 2c i 2a w skupieniu i z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści Pana Michała, o tym, jak należy się przygotować i o czym należy pamiętać wybierając się w góry. Ciekawe historie z wypraw, o których opowiadał nam zaproszony gość, ilustrowane były przez niego barwnymi zdjęciami między innymi z górskich szczytów, które zdobył do tej pory jak np.: Spitsbergen. Poza tym, gość zaprezentował uczniom profesjonalny sprzęt, który powinien mieć każdy, kto wybiera się na górską wyprawę. Dzieciom bardzo podobał się pokaz i spotkanie, o czym mogą świadczyć liczne pytania zadawane podróżnikowi.

spotkanie

Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce darów dla chorych dzieci z Hospicjum w Katowicach. Do środy 21 grudnia, wychowawcom klas I-III lub do p. A.Wallenburg (sala 0-8), można przekazywać zabawki, książki, gry, maskotki, kredki itp. Prosimy, aby rzeczy były w miarę możliwości nowe, niezniszczone.

prezenty

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na pisaniu listów do chorych dzieci. Gotowe listy i kartki przynosimy do nauczycieli koordynujących, listy zostaną wysłane 21.12.2016r. Koordynatorami akcji są: p.Paulina Sobańska (sala 1-6) i p.Magdalena Dracheim (sala 0-10).

Przyłącz się do nas!

plakat page 001

Uczennica naszej szkoły Zofia Owczaryczyk (kl. Va) została półfinalistką Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych pod hasłem "Przyroda wokół nas".

W sobotę 10 grudnia przekazaliśmy do magazynu ?Szlachetnej paczki? nasze upominki. Stamtąd zostały dostarczone przez wolontariuszy prosto do wybranej przez nas - p. Bożeny z Katowic. Obdarowana, nie kryła łez wzruszenia oraz nie szczędziła słów podziękowań. Wspaniale, że kolejny raz udało nam się wesprzeć osobę potrzebującą pomocy. Dzięki Państwa hojności zebraliśmy prawie 1600 zł, za które została zakupiona pralka, pościel, kołdra, poduszki, koc, buty zimowe oraz kosmetyki. W 24 paczkach znalazły się również zebrane w klasach produkty żywnościowe, słodycze oraz środki czystości. Składamy podziękowania wszystkim, którzy wsparli akcję zarówno finansowo, materialnie, jak również organizując transport, czy też poświęcając swój czas wolny. Z myślą o nadchodzących świętach życzymy wszystkim dużo zdrowia i wymarzonych prezentów pod choinką. 

szp2016

Kamil Walter, uczeń klasy 6b, zakwalifikował się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Mikołaj Święty zawsze pamięta

o niespodziankach i o prezentach

Ale najbardziej, ale najwięcej,

ja czuję miłość i dobre serce.

I ty możesz zostać Świętym Mikołajem

I tym, co prezenty ludziom rozdaje"

/fragment utworu zespołu: Arka Noego/   

mikołaj

W grudniowy poranek odwiedzili nas aktorzy Teatru Maska z przedstawieniem profilaktycznym pt. ?Opowieść świąteczna?, ucząc młodych widzów empatii, tolerancji oraz szacunku dla innych.

maska

 

Klasa 2f, w mikołajkowym nastroju, na warsztatach kuchennych wyprodukowała mnóstwo kolorowych i pięknych pierniczków. Naszą produkcję rozpoczęliśmy od zdrowych soczków, potem zrobiliśmy sami ciasto, było dużo wałkowania, wykrajania i jeszcze więcej zdobienia. Każdy miał swoje pole do popisu. Dziś będziemy częstować pracowników szkoły, czekajcie na nas!

pierniki

W naszej szkole powstały Pola Nadziei. Uczniowie klas I ? III wspólnie z wychowawcami, zasadzili cebulki żonkili w szkolnym ogrodzie. Posadzeniem żonkili zapoczątkowaliśmy nasz udział w akcji organizowanej przez Hospicjum św. Franciszka w Katowicach, która ma na celu propagować ideę pomocy i wolontariatu, a także rozwijać empatię wśród uczniów. Na tym wydarzeniu jednak nie zakończymy naszej działalności na rzecz hospicjum, w planach mamy jeszcze kilka akcji charytatywnych, z których będziemy zdawać relacje.

polan

W stołówce szkolnej można obejrzeć wystawę prac pt."Hałaśliwy plakat". Przygotowali ją pod kierunkiem p. Pilcha uczniowie klas IV- VI. Głównym jej założeniem jest poznanie zagrożeń związanych z przebywaniem w nadmiernym hałasie. Mamy nadzieję, że umieszczone tam hasła i przestrogi pomogą zminimalizować głośne zachowanie podczas spożywania posiłków.

hałas

Inscenizację pt. ?Sprzeczka krótka, prosto z ogródka? obejrzeli w świetlicy szkolnej uczniowie klas I. Przygotowali ją specjalnie dla młodszych kolegów i koleżanek aktorzy z klasy IIa. Z przebiegu sprzeczki między warzywami dzieci dowiedziały się o tym, że wszystkie jarzyny mają swoje witaminy. Dlatego też, należy je często spożywać. Przedstawieniu przyglądał się Pan Dyrektor, wychowawcy klas oraz rodzice. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani jabłkami- symbolem zdrowego odżywiania.

wit

 

obraz

Z okazji Światowego Dnia Misia uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach plastycznych z recyklingu. Oto piękne prace, które zdobiły naszą świetlicę.

misie

Mimo śniegu po pachy przedszkolaki w czwartek z wielkim entuzjazmem i energią przybyli na lekcję wychowania fizycznego, podczas której pokonali ogromny tor przeszkód. Młodszym kolegom i koleżankom dzielnie pomagali uczniowie z klasy 2f. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia niebawem. 

p2

29 listopada odbyła się prelekcja dla uczniów klas IV-VI prowadzona przez przedstawicieli Straży Granicznej z Pyrzowic pt. ?Narkotyki, dopalacze- zagrożenie życia?. Spotkanie urozmaicił specjalnie wyszkolony pies, który chętnie zaprezentował swoje umiejętności.

sg

 

W poniedziałek 28 listopada naszą szkołę odwiedził aktor Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego w Katowicach ? Pan Zbigniew Wróbel. Gość opowiadał o ciekawostkach pracy aktora i niezwykłym miejscu, jakim jest teatr i pracujący tam ludzie. Uczniowie klas II c i II e zadawali mnóstwo pytań aktorowi znanemu z różnych sztuk teatralnych oraz dubbingu do filmów i kreskówek. Pan Zbigniew chętnie odpowiadał na wszystkie nurtujące pytania. Na zakończenie wspólnie z dziećmi zaproszony gość recytował znane wiersze z kanonu literatury dziecięcej. Pamiątką z tego wyjątkowego spotkania jest wspólne zdjęcie.

aktor

Uczniowie klas III przyłączyli się do obchodów Dnia Praw Dziecka biorąc udział w zajęciach edukacyjnych ?Moje prawa, moje obowiązki?. Celem obchodów jest propagowanie idei praw dziecka, zwiększenie świadomości na temat istnienia Konwencji o Prawach Dziecka, uświadomienie wszystkim, że dzieci mają swoje prawa i mogą z nich korzystać. Uczniowie wysłuchali prelekcji pedagoga szkolnego oraz sprawdzili swoją wiedzę w konkursie plastycznym. Zwyciężyła drużyna w składzie Barbara Materek, Alicja Nowakowska i Martyna Pawłowska z klasy 3c, która wykonała najciekawszy plakat.

pdz

W listopadzie w naszej szkole odbyła się uroczystość ?Pasowania na ucznia?. Dla uczniów klasy 1a i 1b był to wyjątkowy dzień, gdyż zostali oni oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Stało się to w obecności Pana Dyrektora Jerzego Bakowskiego, Pani Wicedyrektor Alicji Mól, Wiceprzewodniczącego Rady Rodziców Pana Grzegorza Pająka, wychowawczyń klas pierwszych ?p.Iwony Gawrońskiej i p.Agnieszki Szwedy, przedstawicieli uczniów klas starszych oraz rodziców, dziadków i innych przyjaciół szkoły. Zgodnie z tradycją uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami prezentując program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Złożyli ślubowanie, a Pan Dyrektor pasował każdego malucha na ucznia naszej szkoły. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a po części oficjalnej w radosnym nastroju udali się do pięknie udekorowanej sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Naszym pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów u progu kariery szkolnej.

pasowanie

Pasowanie

 

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia w ramach "Akademii Zdrowego Ucznia". Dzieci z klas I utworzyły piramidę zdrowia z przygotowanych produktów, poznając które z nich są zdrowe i potrzebne do prawidłowego rozwoju. Zajęcia podsumowane zostały rozmową pielęgniarki szkolnej na temat wpływu jedzenia na zdrowie. Zajęcia przebiegały w przyjemnej i twórczej atmosferze, wypełnione były zabawami ruchowymi, zagadkami i pląsami przy muzyce.

witaminki

Przeprowadziliśmy kolejną akcję mającą na celu uświadomienie uczniom, jak powinno wyglądać drugie śniadanie. Nauczyciele przygotowali dla uczniów smaczne i zdrowe kanapki, które z apetytem zostały zjedzone.

akkanapki

W V edycji Konkursu Edukacyjnego dla świetlic szkolnych nasza drużyna w składzie: Maja Bryła i Kinga Stepanienko z klasy 3a zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

konkurs

W dniach 22 i 23 listopada zespoły dziewcząt i chłopców wzięły udział w Mistrzostwach Katowic w Unihokeju. Mimo braku czasu na przygotowanie się do nich (tylko dwa treningi), jedni i drudzy zajęli III miejsce co jest rewelacyjnym rezultatem. GRATULUJEMY!!!

h1

h2

Opłata za obiady w miesiącu grudniu (za 16 dni) wynosi: dla uczniów 48 złotych, natomiast dla pracowników 85,92 zł. Wpłaty będą przyjmowane przez p. inendentkę do dnia 9.12.2016, w godzinach od 7:00 do 15:00. W ostatnim dnu w godzinach 7:00- 16:00. Prosimy o terminowe dokonanie wpłat.

 

I miejsce: Agata Madejska (4b), wiersz Images of Autumn
 
II miejsce: Michał Dziaćko (5a), wiersz Chestnuts and acorns...
 
III miejsce: Szymon Zmysłowski (4b), wiersz Autumn
 
Wyróżnienia otrzymują: Maciej John (5a), Karol Jadczyszyn (5a), Maria Sobieraj (4c), Wojciech Cyganek (4b). 
Gratulujemy!

 

W ostatnich tygodniach w szkole prowadziliśmy pomiar hałasu. Specjalnym przyrządem- miernikiem, sprawdziliśmy natężenie dźwięku w różnych miejscach. Wyniki wykazały, że głośno jest podczas przerw na naszych korytarzach, podczas gry w ping- ponga oraz w świetlicy szkolnej. Zdecydowanie najgłośniej jest w stołówce szkolnej. Podczas obiadu liczba decybeli jest naprawdę niepokojąca. Na szczególną uwagę zasługuje również ?dzwonek?, który jest wyjątkowo hałaśliwy. Przeprowadzone pomiary pozwoliły ustalić miejsca zagrożone hałasem i posłużą do zaplanowania działań naprawczych.

h

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, dzieci z klas I-III uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pielęgniarkę szkolną, natomiast uczniowie klas IV-VI w lekcjach wychowawczych. Podczas zajęć poznali szkodliwe substancje zawarte w tytoniu oraz negatywne skutki wynikające zarówno z palenia czynnego jak i biernego. Dowiedzieli się również, dlaczego i w jakich okolicznościach dochodzi do uzależnienia. Promowanie zdrowego, wolnego od dymu tytoniowego stylu życia jest ważnym elementem działań profilaktycznych i służy ograniczeniu zdrowotnych następstw palenia tytoniu w Polsce.

PALENIE

 

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dla klasy 1a i 1b poświęcone symbolom narodowym. Uczniowie wysłuchali legendy "O Lechu, Czechu i Rusie", obejrzeli prezentację multimedialną oraz film edukacyjny pt. "Polak mały".

pm

31 października odbyła się konferencja prowadzona przez uczestników programu Erasmus+ dla przedstawicieli katowickich szkół.

Celem imprezy było zapoznanie gości z założeniami projektu realizowanego w naszej szkole.

Konferencja składała się z części teoretycznej oraz bloku zajęć praktycznych. Omówione zostały przedsięwzięcia realizowane w ramach programu Erasmus+ :

 • ?Język obcy i technologie informatyczne w pracy z uczniem młodszym?,
 • ?Nasz sześciolatek?, metody pracy z uczniem w klasach młodszych,
 • ?I ja potrafię?, metody aktywizowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
 • ?Content and Language Intergrated Learning?, czyli jak uczyć języka angielskiego na innych przedmiotach.

W ramach zajęć praktycznych uczestnicy konferencji dowiedzieli się, jak wykorzystać tablicę interaktywną w kreatywny sposób, poznali ciekawe gry i zabawy dydaktyczne oraz mieli okazję poznać technologie komputerowe pomocne w pracy z uczniami.

Goście otrzymali również materiały, które mogą wykorzystać do udoskonalenia swej pracy dydaktycznej. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

 

27 października 2016 r. klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Pierwszą atrakcją był przejazd  ?Tunelem Czasu?. Wsiedliśmy do wagonu i ruszyliśmy. Wjechaliśmy pod ziemię i oglądaliśmy film o powstaniu życia na ziemi. Po drodze spotkaliśmy różne gatunki dinozaurów: małe i wielkie - niektóre z nich mogliśmy nawet dotknąć. Zwiedziliśmy Pawilon Paleontologiczny, w którym były szkielety dinozaurów. Byliśmy także w  ?Prehistorycznym Oceanarium?, gdzie  były  pokazane dawne morskie stworzenia. Potem poszliśmy do kina na film pt. ?Tajemnicze podziemie?. Na zakończenie wycieczki mieliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz mogliśmy kupić ciekawe pamiątki. Bawiliśmy się także na ogromnym placu zabaw. Do Katowic wróciliśmy pełni wrażeń. 

Wojciech Baran, klasa 3a

4738197878 7b2ff1deb1 z

W niedzielę, 6 listopada,  podczas mszy o godzinie 11 00 uczniowie naszej szkoły wprowadzili nas w czasy przyjęcia przez pierwszego władcę Polan Chrztu Polski.

Krótkie przedstwienie pokazało obrządek przyjęcia Chrztu Świętego przez Mieszka I w 966 roku. Tą inscenizcją upamiętniliśmy mijającą w tym roku 1050 rocznicę przyjęcia przez Polskę Chrztu Świętego.

Zdjęcia dostępne są tutaj.

W dniu 9 listopada klasy 2 i 3 uczestniczyły w pokazowych lekcjach karate przeprowadzonych przez instruktorów Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orzeł" Katowice. Uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda trening karate, zapoznali się z etykietą dojo oraz poznali kilka podstawowych technik samoobrony. 

orzeł

W dniu konsultacji tj. 15 listopada 2016 w godz. 17:00- 18:30, zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna w ramach ogólnopolskiej akcji ?Szlachetna Paczka?, do której nasza szkoła zgłosiła swój udział. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie i pomoc w tym szczytnym przedsięwzięciu. Przy wejściu do szkoły czekają na Państwa nasi dyżurni uczniowie ze specjalnie oznakowaną puszką. Już teraz dziękujemy za każdy wrzucony do niej grosz.

W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas I z przedstawicielami Fundacji ?Przyjaciele dla Zwierząt? oraz ich podopiecznym -  sympatycznym psem Paszczakiem.  Była to okazja, aby zwrócić uwagę dzieci na los zwierząt oraz uświadomienie im, że zwierząt nie wolno krzywdzić, należy o nie dbać i można im w różny sposób pomagać . Piesek czy kotek, który zamieszka w naszym domu potrzebuje aktywności, zabawy, odpowiedniego pożywienia, stałego dostępu do wody i opieki weterynaryjnej. Wszystkiemu uważnie przyglądał się Paszczak i nawet pozwolił się pogłaskać.

sp

Świetlica szkolna zakończyła zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt. Karma, smakołyki,  zabawki i posłania zostały przekazane Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach oraz Fundacji ?Przyjaciele dla Zwierząt?. Uczniom i rodzicom naszej szkoły serdecznie dziękujemy za przekazane dary!

d

10.11.2016r. w Szkole Podstawowej nr 31 w Katowicach im. H. Sienkiewicza uroczyście zainaugurowaliśmy międzyszkolny projekt "I. J. Paderewski i H. Sienkiewicz w drodze do wolności", którego celem jest propagowanie postaw Patronów naszych szkół, upowszechnianie wiedzy o ich działaniach na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych oraz integracja społeczności SP 12 i SP 31. Podczas uroczystej akademii rozdano również nagrody w konkursie plastycznym na najciekawszą ilustrację przygód bohaterów "W pustyni i w puszczy". Z radością informujemy, że pierwsze miejsce wśród uczniów klas 5-6 zajęła Emilia Stawowska z klasy 6c, a Matylda Kucharska z klasy 1a zajęła drugie miejsce w kategorii najstarszej grupy przedszkolaków i uczniów klas pierwszych. Serdecznie gratulujemy.

Z radością i dumą przedstawiamy osiągnięcia naszych uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach kółka szachowego.

W III Szachowym Grand Prix 2016/2017, które odbyło się w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach w dniach 2-9.11. 2016r. nasi uczniowie zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce ( Ania Tim - klasa 5a, Wojciech Tim - klas 1a i Nikodem Górski- klasa 6b). We wcześniejszym turnieju, który odbył się w dniach 1- 19.10. 2016r. również w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach, pierwsze miejse zajęła Ania Tim z 5a, drugie Zosia Owczarczyk z 5a, a trzecie Wojtek Tim z z 1a. Wszystkim uczestnikom i opiekunom kółka szachowego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2 listopada klasa II e uczestniczyła w warsztatach fotograficznych zorganizowanych w Muzeum Historii Katowic. Zajęcia rozpoczęły się spacerem po wnętrzach mieszczańskich odtworzonych w muzeum, podczas którego dzieci oglądały rozmieszczone wśród innych eksponatów historyczne zdjęcia. Po zwiedzeniu wnętrz uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych. Poznając metodę pracy dawnego fotografa, wykonali na papierze światłoczułym kopie stykowe z historycznych negatywów znajdujących się w zbiorach muzeum. Każdy uczestnik pod opieką instruktora wykonał swoją niezwykłą fotografię.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 po 123 latach zaborów (1795?1918). Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937 roku. Po drugiej wojnie światowej nie obchodzono go. Zostało przywrócone w 1989r.

W historii Polski, tak się składa,
Był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada
Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości,
Ten dzień na zawsze, dla Polaka,
Pozostał Dniem Niepodległości.

Marcin Brykczyński "11 listopada"

Dziękujemy serdecznie rodzicom oraz uczniom za włączenie się w akcję charytatywną zbiórki środków czystości na rzecz ludzi ubogich. Dzięki otwartości Waszych serc ofiarowaliśmy wiele darów.

Pod koniec października w naszej szkole zorganizowaliśmy dzień poświęcony wybranym świętym. Uczniowie mogli obejrzeć krótkie prezentacje ukazujące życie i działalność św. Teresy z Lisieux, św. Ojca Pio oraz św. Matki Teresy z Kalkuty. Podsumowaniem były quizy, które wzbudzały wiele pozytywnych emocji.  

bsw

 3.11.2016r. zespół złożony z dziewcząt klasy Va i VIa  reprezentował naszą szkołę w Wojewódzkich Biegach Sztafetowych w Rudzie Śląskiej. Mimo fatalnej pogody i trudnych warunków panujących na trasie drużyna zajęła 10 miejsce, najwyższe od wielu lat. Gratulujemy hartu ducha i ciała! Zdjęcia dostępne są tutaj.

29 października 2016r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się Inauguracja Akademii Przyszłości. W uroczystości brali również udział uczniowie naszej szkoły. Mali studenci otrzymali Indeksy Sukcesów, Zeszyty Zwycięzcy oraz po egzemplarzu ?Małego Księcia?. Jak zwykle na dzieci czekało wiele atrakcji, np. spotkanie z Małym Księciem, występy teatralne, muzyczne, taneczne. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Wszyscy, czyli dzieci i wolontariusze, nabrali energii i sił do pracy. A więc do dzieła!

Drodzy Rodzice! Od początku listopada w naszej szkole kolejny już raz rusza akcja ?Szlachetna paczka?. Serdecznie zachęcamy do udziału w niej i prosimy o wsparcie. Przez cały miesiąc wychowawcy klas będą zbierać pieniądze, dzięki którym zakupione zostaną produkty dla wybranej przez nas rodziny. Dodatkowo w sekretariacie oraz świetlicy szkolnej dostępna będzie puszka ?Szlachetnej paczki?. Dziękujemy za każdą pomoc ? liczy się nawet najmniejszy gest.

Terminy ?Szlachetnej paczki?: 19 XI-wybór rodziny, 10-11 XII-przekazanie przygotowanej paczki.

szplogo

Podsumowanie Akcji Bezpieczna Przerwa

PAŹDZIERNIK -2016

 Najgrzeczniejsze klasy

w październiku to:

2a, 4a, 4c

Gratulujemy!!!!!!!

 

Serdecznie zapraszamy uczniów Naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym ?Strażnicy Sieci?.

Co trzeba zrobić? Wystarczy puścić wodze wyobraźni i przenieść swoją artystyczną wizję na papier. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice manualnej,formie płaskiej, formacie A4. Tematem przewodnim prac powinno być połączenie 2 motywów: zagrożeń czyhających w Sieci oraz symbolu Lwa jako strażnika bezpieczeństwa w Sieci.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na tak ważną kwestię jak bezpieczne korzystanie z Internetu.W ramach projektu chcemy poprzez edukację i działania artystyczne stworzyć wśród uczniów społeczność Strażników Sieci, którzy będą świadomi zagrożeń płynących z Cyberprzestrzeni i będą chronić zarówno siebie, jak i swoich rówieśników.

Nagroda główna: tablet Lenovo a dla pozostałych Laureatów pakiety nagród rzeczowych takich jak: artykuły plastyczne, papiernicze, wydawnictwa, zabawki, gadżety IT.

Termin oddania prac do 5 grudnia br. W Sali 1-5 (mgr Paweł Omirski)

Jan Twardowski "Żal" -fragment

"Żal, że się za mało kochało

Że się myślało o sobie

Że się już nie zdążyło

Że było za późno"

25.10.2016r. dziewczęta z klasy 6a reprezentowały naszą szkołę w turnieju piłki nożnej w ramach Mistrzostw Katowic. Zespół spisał się wyśmienicie, wygraliśmy z gospodarzem SP-27 3:0 i zakwalifikowaliśmy się do dalszego etapu rozgrywek. Gratulacje! Zdjęcia dostępne są tutaj.

Miło nam poinformować, iż w roku szkolnym 2016/2017 Nasza szkoła będzie brała udział w akcji hospicyjnej ?Pola Nadziei? Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach. Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, poprzez który niesiemy bezinteresowną pomoc nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Już wkrótce w Naszej szkole inauguracja akcji. W ogrodzie szkolnym powstaną ?Pola Nadziei? ? wspólnie z uczniami zasadzimy cebulki żonkili, które są symbolem nadziei.

O działaniach w ramach programu będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej szkoły. Wszelkie pytania dotyczące akcji można kierować do p. Magdaleny Dracheim (s. 0 ? 10).

pola nadziei banner

14 października klasy 5a i 5c uczestniczyły w Śląskim Festiwalu Nauki organizowanym przez Uniwersytet Śląski. Nasi uczniowie wzięli udział m.in. w zajęciach astronomicznych, robotyce oraz w pokazie eksperymentów chemicznych. 

Robotyka2

Pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach profilaktycznych pt. ?Wpływ hałasu na nasze zdrowie?, które poprowadziła p.Grażyna Pawlik. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o tym jak zbudowane jest ludzkie ucho, jakie dźwięki są dla nas przyjazne, a które mogą nam zaszkodzić. Pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom jak ważne jest to, by o słuch dbać od najmłodszych lat i w miarę możliwości unikać przebywania w nadmiernym hałasie. Podczas zajęć sprawdzane było natężenie dźwięków za pomocą specjalnego miernika. 

PH

18.10.2016r. klasa 2e razem z wychowawczynią wzięła udział w warsztatach muzycznych połączonych ze zwiedzaniem budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Warsztaty wprowadziły najmłodszych w fascynujący świat dźwięków poprzez najbardziej naturalne dla dzieci formy aktywności ? zabawę, ruch i śpiew. Wchodziliśmy za kulisy sceny oraz uczestniczyliśmy w próbie orkiestry w głównej sali koncertowej. Zdjęcia z wizyty można obejrzeć tutaj.

 Opłata za obiady za listopad 2016r. wynosi dla uczniów 60 złotych ( 20 dni x 3 zł), dla pracowników 107, 40 zł ( 20 dni x 5,37 zł).  

 Wpłaty przyjmuje P. intendentaka do 10.11.2016r od 7 00 do 15 00 ( w ostatnim dniu od 7 00 do 16 00). Prosimy o terminowe dokonanie wpłaty.

 

06.11.2016r. o godz. 11.00 w parafii WNMP w Katowicach przy ulicy Granicznej zostanie odprawiona Msza św. Dziękczynna z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. W czasie tej uroczystości uczniowie naszej szkoły zaprezentują scenkę poświęconątemu wydarzeniu.

 21.10.2016 r. klasa 2 c razem z wychowawczynią uczestniczyła w ekspedycji programu Tesco dla szkół pt.: ?Od uprawy do potrawy?. Uczniowie wybrali się do sklepu Tesco w Silesia City Center, gdzie poznali wszystkie zakamarki sklepu. Dzieci zwiedzały poszczególne działy sklepu, jak również miejsca niedostępne dla klientów, czyli magazyny. Poza zwiedzaniem zadaniem dzieci było rozwiązywanie zagadek na temat produktów spożywczych, tych działów, na których byliśmy. Uczniowie próbowali także różne produkty, a w ramach podsumowania zajęć własnoręcznie przyrządziły sałatkę z owoców i bakalii na bazie jogurtu naturalnego. Uczniowie poznali też Dyrektora Sklepu, z którym zrobiliśmy sobie zdjęcie. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się wycieczka i możliwość poznawania sklepu ?od kuchni?. Tutaj dostępne są zdjęcia.

W sobotę, 22.10.2016r.,Spodek zaprosił mieszkańców Katowic na swoje 45 urodziny. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia. Spędziliśmy kilka miłych chwil w tym kultowym obiekcie.
Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

 20.10.2016r. w Mysłowicach odbyły się zawody rejonowe w ramach Sztafetowych Biegów Przełajowych, w których wzięły udział nasze dwie mistrzowskie reprezentacje: dziewcząt i chłopców. Rywalizowaliśmy z zespołami z mysłowickich szkół. Mimo fatalnej deszczowej pogody walka była bardzo zacięta.Zwycięstwo odniosły dziewczęta i wezmą udział w zawodach wojewódzkich, chłopcy zajęli drugie miejsce. Na zawody pojadą chłopcy z Mysłowic. Gratulujemy wszystkim, nie było łatwo!

Drodzy uczniowie!

Ruszamy z akcją charytatywną na rzecz podopiecznych Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. Ludzie potrzebujący pomocy są tuż obok nas. Przez cały tydzień (od 23.10) będziemy zbierać środki czystości: mydło, pasty do zębów, papier toaletowy. Dziękujemy za każde wsparcie i zaangażowanie z Waszej strony.

                                                                                                                                                                                                                              Katecheci

ba Kopia

Szkoła Podstawowa nr 12 im. I.J. Paderewskiego w Katowicach serdecznie zaprasza Dyrektorów i pracowników przedszkoli i szkół na bezpłatną konferencję Język obcy i technologie informatyczne w pracy z uczniem młodszym. Konferencja organizowana jest w ramach realizowanego przez nas projektu Erasmus+.

Termin spotkania:31 października 2016, godz. 10:00. 

Miejsce:siedziba szkoły (ul. Paderewskiego 46, Katowice). 

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo tutaj.

Etap szkolny Konkursu Biblijnego dla uczniów klas IV-VI odbędzie się w czwartek 20 października o godz.12:55 w bibliotece szkolnej. Tym razem trzeba wykazać się znajomością ewangelii według św. Mateusza. Powodzenia!  

kb

13.10.2016r. zespoły dziewcząt i chłopców zdobyły podwójne Mistrzostwo Katowic w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szkołę reprezentowali uczniowie klas sportowych 6a i 5a, którzy po solidnych przygotowaniach przez cały wrzesień nie dali szans przeciwnikom. Gratulujemy! Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

1 Miejsce MARTYNA BIRLET KL.6C praca literacka


2 MIEJSCE DAWID SIEKAJ 6c praca literacka


WYRÓZNIENIE MARTA MENDAK KL 6A- praca plastyczna

Organizator: nauczyciele języka angielskiego

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VI.

Osoba biorąca udział w  konkursie pisze krótki wiersz o jesieni w języku angielskim. Wiersz musi być napisany samodzielnie, niedopuszczalne jest np. skopiowanie lub przetłumaczenie wiersza innego autora.

Każdy wiersz musi zostać zilustrowany.

Prace w formie pisemnej należy dostarczyć do nauczycieli języka angielskiego w terminie do 28 października.

Najlepsze wiersze zostaną nagrodzone (I, II, III miejsce, wyróżnienia). 

Przedszkolaki dziękujemy za wspólną zabawę!

11 października klasa II F zaprosiła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 87 na warsztaty plastyczne. Pochmurną pogodę za oknem rozświetliły nam złociste słoneczniki i wspólna zabawa. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Zdjęcia są to obejrzenia tutaj.

W roku szkolnym 2015/2016 tegoroczna klasa 3e nawiązała współpracę ze szkołą z Wielkiej Brytanii (www.beaconsfieldprimary.org.uk). Współpraca polegała przede wszystkim na wzajemnym napisaniu do siebie listów, zarówno w języku polskim jak i angielskim. Dodatkowo klasa wraz z wychowawczynią przygotowała krótki film o naszej szkole. Film dostępny jest tutaj.

Informujemy, że na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Konkursy, turnieje, olimpiady znajdują się regulaminy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z J. Polskiego i Matematyki. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

Z tej okazji zachęcamy wszystkich do udziału w wielkiej zbiórce ?Koszyk darów dla schroniska?. Jak co roku świetlica szkolna zbiera rzeczy, które potrzebne są kotkom i pieskom ? podopiecznym Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Katowicach.

Przydadzą się :

 • karma sucha, puszki i saszetki dla psów i kotów, szczególnie dla juniorów
 • wyprane koce, ręczniki, pościel, poduszki (nie z pierza)
 • obroże, smycze, miski, kuwety
 • zabawki gumowe lub sznurkowe

Przez cały październik prowadzimy zbiórkę w świetlicy szkolnej.

PAMIĘTAJ!        

        DOBRO ZAWSZE WRACA

                                                           WARTO POMAGAĆ.

schr

Na naszym ogródku szkolnym oprócz dwóch grządek, na których posadzone są zarówno rośliny jednoroczne (cynie, kosmosy, fasolka i słonecznik) jak i byliny ( miechunka, miodunka, floksy, poziomki) zostały dodatkowo założone dwa kwietniki - ziołowy z melisą, oregano i tymiankiem oraz warzywny z porem, szczypiorkiem i selerem. Każda roślina na kwietniku jest oznaczona etykietą na której widnieje nazwa rośliny w języku polskim i angielskim. 

W naszych salach lekcyjnych także pojawia się coraz więcej gatunków roślin. Uczniowie poznają ich nazwy, przygotowują opisy a przede wszystkim dbają o nie. Rośliny doniczkowe wpływają na nasze zdrowie - dostarczają nam  tlenu, który jest niezbędny do życia i nauki oraz oczyszczają powietrze.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia.

Uczniowie klas I wzięli udział w prelekcji pt. ?Błyskotliwy pierwszak, czyli bezpieczna droga do szkoły?, prowadzonej przez st. sierż. Klaudię Jaskólską, w ramach programu edukacyjno- profilaktycznego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Spotkanie miało na celu przekazanie uczniom niezbędnych informacji o bezpiecznym pokonywaniu drogi do szkoły. Policjantka tłumaczyła podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym oraz uświadamiała zagrożenia, z którymi dzieci mogą się spotkać. Pierwszoklasiści nie tylko uważnie słuchali, ale wykazali się wiedzą podczas quizu podsumowującego zajęcia. W nagrodę wszyscy otrzymali drobne upominki, które z pewnością się im przydadzą- plany lekcji i dblaski.

bp

Infromujemy, że od 4.10.2016r. obowiąuje w szkole obuwie zmienne. Przypominamy, że buty należy pozostawiać w szatniach w płóciennych workach.

XXII  K o n k u r s   W i e d z y   B i b l i j n e j

dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017

Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego.

(Mt 16, 16)

Honorowy  patronat:

 • Biskupi poszczególnych diecezji
 • Śląski Kurator Oświaty mgr Urszula Bauer
 • Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej mgr Tomasz Kowalik

Adresaci:

 • uczniowie klas IV ? VI szkół podstawowych.

Organizatorzy:

 • Wydziały Katechetyczne diecezji: bielsko-żywieckiej, częstochowskiej, gliwickiej, katowickiej, sosnowieckiej,
 • diecezjalni doradcy metodyczni religii,
 • lokalne wydziały edukacji.

Cele  konkursu:

 • Poznanie Ewangelii według św. Mateusza,
 • Ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina,
 • Pogłębienie wiedzy i wiary oraz kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże,
 • Zachęcenie do większego zainteresowania i aktywności na lekcjach religii i w życiu szkoły,
 • Inspirowanie do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła i społeczności lokalnej.

Zasady:

Etap  szkolny:

Dnia 20 października 2016 r. katecheci organizują i przeprowadzają eliminacje na terenie szkoły w oparciu o materiały dostępne w Wydziale Katechetycznym.

Do następnego etapu przechodzi tylko trzech najlepszych uczestników, którzy uzyskali więcej niż 50% punków możliwych do zdobycia. Zostają oni zgłoszeni pisemnie (protokół) do koordynatora rejonowego do dnia 27 października 2016 r.

Etap  rejonowy:

Etap ten zostanie przeprowadzony w formie pisemnej w dniu 24 listopada 2016 r. Do finału diecezjalnego przechodzi trzech najlepszych uczestników z rejonu. Protokół należy (w wersji pisemnej) dostarczyć do Wydziału Katechetycznego do dnia 30 listopada 2016 r.

Finał diecezjalny: Odbędzie się w diecezjach 23 lutego 2017 r.

Komisje:

 • etap szkolny ? nauczyciele religii, duszpasterze, przedstawiciele grona pedagogicznego,
 • etap rejonowy ? księża dziekani, diecezjalni doradcy metodyczni religii, nauczyciele religii, duszpasterze,
 • finał diecezjalny? w skład komisji wejdą: biskup diecezji, diecezjalni wizytatorzy katechizacji, diecezjalni doradcy metodyczni religii.

Terminy:

Etap szkolny ? 20 października 2016 r.

Etap rejonowy ? 24 listopada 2016 r.

Finał diecezjalny ? 23 lutego 2017 r.

Lektura:

Etap  szkolny:

 • Ewangelia według św. Mateusza (Biblia Tysiąclecia, wydanie V, Poznań 2000).

Etap  rejonowy:

 • Ewangelia według św. Mateusza (Biblia Tysiąclecia, wydanie V, Poznań 2000).
 • Wstęp do Ewangelii według św. Mateusza (Biblia Tysiąclecia, wydanie V, Poznań 2000).

Finał  diecezjalny:

 • Ewangelia według św. Mateusza  (Biblia Tysiąclecia, wydanie V, Poznań 2000).
 • Wstęp do Ewangelii według św. Mateusza (Biblia Tysiąclecia, wydanie V, Poznań 2000).
 • Przypisy do Ewangelii według św. Mateusza (Biblia Tysiąclecia, wydanie V, Poznań 2000).
 • Słownik (Biblia Tysiąclecia, wydanie V, Poznań 2000).

Październik jest miesiącem modlitw z różańcem. Dlatego w naszej szkole organizujemy konkurs na najciekawszy różaniec wykonany przez uczniów klas czwartych. Dzieci mogą wykorzystać m. in. kasztany, żołędzie, orzechy, fasolę, cebulę, kulki ołowiu, koraliki, jarzębinę, masę solną, suszone warzywa. Prace konkursowe należy złożyć do 28.09.2016r.Rozwiązanie konkursu odbędzie się 30 września 2016r. przez specjalną komisje konkursową. 

?Módlcie się, módlcie się wiele; każdego dnia odmawiajcie cząstkę różańca?

Jan Paweł II

1. CELE KONKURSU

Zamierzeniem konkursu jest rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów u uczniów szkoły podstawowej.Celem naszym jest również budzenie aktywności twórczych dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystywanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielenie się nimi z innymi.

2. REGULAMIN KONKURSU

Tematem konkursu jest różaniec wykonany dowolną techniką, indywidualnie lub grupowo. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas IV.Zachęcamy, aby wykorzystać najróżniejsze metody i pomysły na wykonanie różańca(np. ze śrubek, cukierków, piłek tenisowych, pieczonego ciasta, kasztanów, fasolek, chrupek, liści oraz wiele innych). Liczymy na pomysłowość i oryginalność. Do oceniania prac zostanie powołana specjalna komisja.

3. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Najlepsze prace będą nagrodzone.Wszystkim uczestnikom życzymy, aby sam konkurs, a przede wszystkim udział w nabożeństwach różańcowych zaowocował w naszym codziennym życiu - umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej.

Informujemy, że dzień 31 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i w związku z tym obiady nie będą przygotowywane. Wysokość opłaty za obiady za październik wynosi 60 zł dla uczniów i 107,40 zł dla nauczycieli.

Abonament za obiady za październik 2016r.wynosi dla uczniów 63 zł ( 21 dni x 3zł ), a dla pracowników 112,77 zł ( 21 dni x 5,37 zł ). Wpłaty przyjmuje Pani intendentka do 10. 10.2016r.

16 września 2016 roku w naszej szkole już po raz kolejny zorganizowaliśmy akcję "Sprzątanie Świata". W tym roku wzięło w niej udział prawie 500 uczniów z klas II -VI.Porządkami objęliśmy nie tylko teren przyszkolny, ale także znaczną część osiedla Paderewskiego między innymi:

- teren wokół MOS-u /za ogrodzeniem , po obu stronach drogi osiedlowej, plac zabaw.
- teren wokół Przychodni Graniczna, parking przy Pomniku, schody w kierunku Przychodni.
- teren wokół Przedszkola Nr 55, Miejskiego Żłobka, tylne podwórze szkoły.
- teren za ogrodzeniem szkoły od strony bloków i ul. Paderewskiego.
- teren wokół Przychodni Metis wraz z sąsiednimi trawnikami.
- teren wokół bloku przy ul. Sikorskiego 10-16. 18-24, 26-30, 32-36.
- teren przy ulicy granicznej wokół bloków 49,53, 57 i 61.
- plac zabaw na Dolinie od strony Lidla oraz teren osiedla Zatoka do stawu. 

Mamy nadzieję, że naszymi działaniami przyczyniliśmy się  do tego, by wokół nas było czyściej i przyjemniej.

ssw

Serdecznie zapraszamy na piknik w parku przy Bibliotece Śląskiej w Katowicach (plac Rady Europy 1) w sobotę 24 września 2016 r. w godzinach od 11.00 do 15.00. Celem imprezy jest promocja literatury, zdrowia, sportu i aktywności fizycznej oraz integracja mieszkańców Śląska.

Wzorem ubiegłego roku dla miłośników książek przygotowaliśmy stoisko, na którym będzie można bezpłatnie wybrać dla siebie interesującą pozycję. Również tym razem zapraszamy do zwiedzenia nieznanych miejsc w naszej instytucji (początek oprowadzania po książnicy o godzinie 13.00).

Oprawę muzyczną w stylu retro zapewnią Kaja Kosowska ? pianistka oraz Krzysztof Woźniczka ? altowiolista.

Więcej informacji

piknik

 

O tym, że świetlica szkolna zbiera plastikowe zakrętki, wiedzą chyba wszyscy.Właśnie dotarł do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach transport naszych wakacyjnych zbiorów. Przypominamy, że zbieramy zakrętki głównie z butelek plastikowych typu PET, ale mogą to być też plastikowe zakrętki z płynów, szamponów, z mleka w kartonie, soczków itp. Pamiętać należy, że muszą to być zakrętki z tworzywa sztucznego, które można przerobić na granulat. Nie mogą zawierać żadnych części metalowych (pompek, sprężynek, itp.).

gz

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Katowicach została uruchomiona kolejna edycja Programu Edukacyjnego ?Klikam i wiem?.

http://katowice.stat.gov.pl/

Tradycyjnie, projekt adresowany jest do młodzieży szkolnej, a jego celem jest kształtowanie umiejętności korzystania z zasobów dostępnych na stronach internetowych statystyki publicznej. Dzięki temu przedsięwzięciu młodzież ma okazję poznać działalność statystyki publicznej, wydawnictwa statystyczne i jednocześnie poszerzyć wiedzę o naszym regionie,  Polsce i Unii Europejskiej. Materiał został wzbogacony o pomocne wskazówki oraz ciekawostki statystyczne.

Na podanej stronie internetowej znajduje się krótki opis projektu oraz plakat, który w miarę możliwości prosimy wydrukować i umieścić na terenie szkoły. Ponadto projekt ten może być podstawą przeprowadzenia przez nauczycieli w Państwa szkole ciekawej lekcji z zakresu ogólnodostępnych zasobów informacji statystycznych.

Obiady będą wydawane od 5 września.
Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie tego faktu
do intendenta szkoły do 2 września.

Opłata za wrzesień 2016r.wynosi 60zł (20 dni x 3zł).

Wpłaty będą przyjmowane do 9.09.2016r. od 7 00 - 15 00,
a 9 września do godziny 16 00.

Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września
wg następującego harmonogramu:

9.00 - klasy 2-6 - boisko szkolne

9.30 - klasy 1 - sala gimnastyczna

Msza święta- 1.09.2016r. godz. 8.00

INFORMACJA DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH

Lista rzeczy dla pierwszaka:

Zeszyty: 16-kartkowy zeszyt w cienkie, najlepiej czerwone i niebieskie linie do edukacji polonistycznej, 2 zeszyty 16 - kartkowe w kratkę do edukacji matematycznej i j. angielskiego oraz 32 - kartkowy w kratkę, jako zeszyt do korespondencji)

 • 2 miękkie ołówki
 • temperówka (najlepiej z pojemniczkiem)
 • gumka
 • klej w sztyfcie
 • nożyczki z zaokrąglonymi końcami
 • kredki ołówkowe i świecowe np. bambino, pastele
 • farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości, kubek na wodę
 • blok rysunkowy biały i kolorowy
 • blok techniczny biały i kolorowy
 • papier kolorowy (wycinanki) - prosimy nie kupować papierów samoprzylepnych
 • plastelina
 • 2 teczki: jedna z gumką (na prace plastyczne), druga teczka z rączką, w której
 • dziecko będzie trzymało swoje bloki, farby, plastelinę, klej i nożyczki.
 • strój gimnastyczny (czarne lub granatowe spodenki, biała koszulka, buty sportowe
 • najlepiej na jasnej podeszwie, skarpetki, worek lub torba na strój)
 • obuwie na zmianę + płócienny worek

Bardzo prosimy, aby rzeczy typu: ćwiczenia, bloki, farby, kubeczki, nożyczki czy kleje były podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.

Świetlica szkolna od 1.06.2016 przyjmuje zapisy przyszłorocznych uczniów klas I, II i III na rok szkolny 2016/2017. Karty zgłoszenia dziecka dostępne są w świetlicy szkolnej. 

Informujemy, że u pedagoga szkolnego można odebrać wnioski o stypendium szkolne na rok szkolny 2016/17.

Terminy składania:

1-30.06.2016
1-15.09.2016

Świadczenia wychowawcze "500+" nie będą wliczane do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do stypendiów szkolnych.
Kryterium dochodowe na członka rodziny wynosi 514 zł netto

Gorąco zachęcamy Państwa do przekazania 1% swojego podatku dla naszej szkoły. Nasza szkoła współpracuje z fundacją "Omnibus". Przekazanie 1% jest bardzo proste i nie wymaga od Państwa żadnych dodatkowych kroków. Więcej informacji zamieszczamy tutaj.

W formularzu PIT37 za 2015 rok w polu nr 135 należy podać nr KRS 0000237488; w polu 138 - przekazywaną kwotę. W polu 139 wpisujemy SP12KATOWICE, w polu 140 - stawiamy znak x.

Wypełnienie pola 139 SP12KATOWICE  jest bardzo ważne, gdyż w przypadku braku tej informacji, przekazana przez Państwa kwota, zostanie przelana na konto Stowarzyszenia.

Niewiele trzeba by pomóc 1

Przypominamy, że zgodnie z zapisami Statutu Szkoły, na terenie szkoły obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych z wyjątkiem sytuacji stanowiących zagrożenie zdrowia lub życia. Jeżeli uczeń posiada telefon komórkowy w szkole, zobowiązany jest wyłączyć aparat i przechowywać go wyłącznie w tornistrze.

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.