Szkoła Podstawowa nr 12

im. Ignacego Paderewskiego w Katowicach

Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach uruchamia od września  kolejny - już VIII, semestr Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus pt.:"Co nam w duszy gra?". Słuchaczami ŚUDG są dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Planujemy warsztaty i wykłady prowadzone w małych grupach oraz wycieczki naukowe. Przygotowaliśmy również propozycje dla Rodziców. .Informacje dt. naboru można uzyskać pod numerem telefonu 514 990 418 (codziennie) lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji

http://twinspace.etwinning.net/2595/materials/files

http://twinspace.etwinning.net/2595/materials/images

http://twinspace.etwinning.net/2595/materials/videos

http://twinspace.etwinning.net/2595/pages/page/14028

http://twinspace.etwinning.net/2595/forums

https://www.slideshare.net/secret/JiPhsLHCIIUwSQ

Informujemy, że po całorocznych zmaganiach nasza świetlica otrzymała tytuł "Świetlicy szkolnej przyjaznej uczniowi" w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. 

certyfikat

W wyniku wyborów do samorządu uczniwskiego na rok szkolny 2015/2016 przewodniczącą szkoły została Zuzanna Olchawa.

Na opiekuna samorządu uczniowie wybrali P. Bogusława Pilcha, a na Rzecznika Praw Ucznia P. K. Masłowskiego.

Wyniki szkolnego konkursu dla uczniów klas pierwszych ? Już pięknie czytam ?

1.Julia Potocka klasa 1d

2.Kinga Stepanienko klasa 1a

3.Antonina Kłosok klasa 1d

Wyróżnienie: Wiktor Kłosiński klasa 1e

Wyróżnienie : Alicja Szczepanowska klasa 1b

Wyniki szkolnego konkursu dla uczniów klas trzecich ? Katowice- moje miasto?

1. Olga Majchrzak klasa III a

2. Karolina Guzik klasa III a

3.Zosia Owczarczyk klasa III b

 

Kiermasz używanych podręczników odbędzie się w naszej szkole 25 czerwca 2015r.

Przypominamy, że używane książki mogą kupić uczniowie, którzy w roku szkolnym 2015/2016 będą uczyli się w klasie piątej i szóstej.Uczniowie przyszłorocznych klas czwartych otrzymają bezpłatne podręczniki i ćwiczenia ( nie dotyczy religii).

Informujemy, że msza święta na zakończenie roku szkolnego 2014/2015 zostanie odprawiona 25 czerwca o godzinie 18.00.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym naszego festynu w Gazecie Wyborczej.

W szkolnym konkursie dla uczniów klas trzecich "Z bezpieczeństwem za pan brat" Pierwsze miejsce zajęli: Filip Szurlej i Piotr Gwiazda z 3b oraz Szymon Będkowski z 3c.

Drugie miejsce: Mateusz Woźniak z 3a,Natalia Pastuszka i Anna Wilczyńska z 3b. Trzecie miejsce: Karolina Guzik z 3a.

Gratulujemy.

Zachecamy do zapoznania się z treścią listu, którego autorką jest Minister Edukacji Narodowej - Joanna Kluzik Rostkowska. Z treścią listu dotyczącego bezpiecznego spędzania czasu podczas tegorocznych wakacji można zapoznać się tutaj.

W szkolnym konkursie dla uczniów klas trzecich "Z bezpieczeństawem za pan brat" pierwsze miejsce zajęli:
Filip Szurlej i Piotr Gwiazda z 3b oraz Szymon Będkowski z 3c.
Drugie miejsce: Mateusz Woźniak z 3a,Natalia Pastuszka i Anna Wilczyńska z 3b. Trzecie miejsce: Karolina Guzik z 3a.
Gratulujemy.
 Podsumowanie Akcji Bezpieczna Przerwa 2014/2015
Najgrzeczniejsza klasa w roku szkolnym 2014/15 na poziomie 1-3 to klasa 3a, a
na poziomie klas IV-VI-klasa 6c
Gratulujemy.

Tytuł ?Mistrza Rachmistrza? zdobył Mateusz Kolonko z klasy 5b

II miejsce ? Alicja Madejska z klasy 5c

III miejsce ? Maria Michalewska z klasy 5b

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

fest

 

Naszymi sponsorami są: Multimedia Polska, Polski Koks, Centrum Medyczne ?Graniczna?, Przedsiębiorstwo wielobranżowe ?Arad? , Copy Expert. pl ( drukarnia cyfrowa) oraz osoby prywatne.

dkms

W konkursie ortograficznym dla uczniów klas drugich pierwsze miejsce zajęła Agata Madejska z klasy 2c, drugie zajął Bartek Kubiak z klasy 2a, a trzecie Jakub Lewandowski także z klasy 2a.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W konkursie matematycznym dla uczniów klas pierwszych pierwsze miejsce zajął JACEK KOMIN z klasy 1a, drugie miejsce JULIA POTOCKA z klasy 1d, trzecie miejsce GRZEGORZ GZIK z klasy 1c i HANNA MAJCHRZAK z klasy 1c.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

I miejsce - Olga Majchrzak - klasa 3 a

II miejsce - Ilias Bouali - klasa 3b
III miejsce - Dominika Janik i Maja Horecka - klasa 3 c
 
Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.

  26 maja badacze przyrody wzięlli udział w wycieczce do Ogrodzieńca. W parku doświadczeń największą frajdę sprawiał wszystkim symulator lotów. Sprawdziliśmy jak rozchodzi się dźwięk, dlaczego maszerujące wojsko może zniszczyć most, co czują łyżwiarze figurowi, gdy się kręcą na lodzie.Trochę pooszukiwaliśmy nasze oczy różnymi złudzeniami. Następnie dzieci mogły pobawić się w małym dmuchanym zamku. Co tam się działo tego nie zdołam opisać , ale po zabawie wszyscy marzyli tylko o jedzeniu. W Parku Miniatur każdy chciał, aby zakuć go w dyby. Muszę przyznać, że miniatury są piękne. Dzieci rozpoznały Wawel i Jasną Górę.  W domu strachów dzieci miały ochotę uczestniczyć w wersji z silnymi wrażeniami. Gdy tylko zamknęły się za nami drzwi, szybko zmieniliśmy zdanie, ale musieliśmy dojść do końca, choć nogi uginały się pod nami. Szkoda, że na zamek zostało nam tak mało czasu. Zdjęcia dostępne są tutaj.

Informujemy, że nasza szkoła otrzymała Wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Katowicach pt. "Kowadło zdrowia". Nagroda przyznawana jest placówkom za szczególne osiągnięcia w promocji zdrowia. 

kz

 

Klasy 1-3

I miejsce ? Paweł Pieter, kl.2c

II miejsce ? Alicja Szczepanowska, kl.1b

III miejsce ? Karolina Gryzik, kl.2b , Zuzanna Kłos i Martyna Kędzierska , kl.2c

Klasy 4-6

I miejsce - Artur Charles, kl. 6c

II miejsce - Martyna Młynarczyk i Krzysztof Zdonek kl. 6c

III miejsce - Bartosz Warchoł kl. Vb, Weronika Rzepka kl. 4c

Gratulujemy

W konkursie matematycznym dla uczniów klas drugich pierwsze miejsce zajęli Wojtek Zabrzeński z klasy  2 b i Emilka Maciaszek z klasy 2a. Drugie miejsce Jakub Jurkiewicz z klasy 2b, a trzecie Bartek Kubiak z 2 a.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Nasza szkoła otrzymała certyfikat za współpracę przy realizacji ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W ramach kampanii uczniowie poznają różne sposoby spędzania wolnego czasu bez stosowania używek.

28 maja 2015 roku klasa 1a pojechała na wycieczkę do Skansenu w Chorzowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pieczenia chleba pt. ?Kawałek chleba nie spadnie z nieba?- wysłuchały opowieści o chlebie, a także samodzielnie przygotowały bułeczki do wypieku. Następnie uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Zagrody ze Starymi Chałupami: bogatego i biednego Chłopa, Zagrodę Sołecką: Chałupę, Chlewik i Gołębnik z Katowic, Wiatrak oraz Kościół z XVIII wieku. Dzieci miały także ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawy na łące. Na zakończenie pobytu uczniowie kupili pamiątki i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

festyn

 

Nasza szkoła otrzymała tytuł Szkoły Aktywnej w Miejskim Programie Profilaktycznym " Bezpieczne Dziecko- Przyjaciel Sznupka".

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 1b zajęli II miejsce w Miejskim Konkursie Profilaktycznym promującym Program "Bezpieczne Dziecko - Przyjaciel Sznupka".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

001

 20.05.15r. miał miejsce integracyjny wyjazd do Ostrawy. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. 5a i 6a. Na miejscu część  z nich wzięła udział w zawodach sportowych, część udała się do Parku Techniki. Celem wyjazdu była integracja z kolegami z Czech, szczególnie podczas rywalizacji sportowej (piłka nożna, zbijak, LA) oraz poznawanie osiągnięć i kultury naszych południowych sąsiadów. Zdjęcia są dostępne tutaj.

Uczniowie klas Va i VIa zwiedzili Interaktywne Centrum Nauki, Techniki i Cywilizacji w Ostrawie ? Witkowicach, w którym mieli możliwość nie tylko obserwować rozmaite wynalazki naukowe ale również wypróbować jak działają między innymi przekładnia zębata czy kamera termowizyjna, poznać anatomię człowieka, uczestniczyć w doświadczeniu polegającym na rozszczepieniu światła oraz skorzystać ze stołów interaktywnych, dzięki którym dowiedzieli się czegoś więcej o otaczającym nas świecie. Zdjęcia są do obejrzenia tutaj.

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechnienie ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Z tej okazji składamy wszystkim dzieciom serdeczne życzenia.

WYNIKI SPRAWDZIANU UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH

2014/2015

 

ŚREDNIE WYNIKI CZĘŚĆ PIERWSZA- OGÓŁEM CZĘŚĆ PIERWSZA- J.POLSKI

CZĘŚĆ PIERWSZA-

MATEMATYKA

CZĘŚĆ DRUGA ? J.ANGIELSKI
W SP NR 12 72,73%

78,46%

67% 87,45%
W KATOWICACH 67,8%

73,60%

62% 81,40%
W WOJEWÓDZTWIE 65,18%

72,02%

58,34% 77,84%
W KRAJU 67%

73%

61% 78%

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu ortograficznego dla klas III. Regulamin dostępny jest tutaj.

W IX Międzyszkolnym Konkursie "Wiem, że potrafię" Dawid Siekaj, uczeń klasy 4c, otrzymał wyróżnienie za pracę plastyczną, a Jakub Ryczan z klasy 6b zajął pierwsze miejsce w kategorii Łamigłowki matematyczne.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z przyjemnością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły osiągnęło wynik DOBRY w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Gratulujemy!
 
Artur Charles (22 miejsce w regionie katowickim)
Alicja Madejska (23 miejsce w regionie katowickim)
Tomasz Janiec (24 miejsce w regionie katowickim).

W piątek 22 maja gościliśmy w naszej szkole p.Beatę Henszel i p.Bożenę Lewandowską z sekcji epidemiologii, w ramach ogólnopolskiej akcji Państwowej Inspekcji Sanitarnej "Zaszczep w sobie chęć szczepienia". Uczniowie klas III i VI wzięli udział w prelekcji podczas której poznali choroby przenoszone drogą pokarmową takie jak: rotawirusy, żółtaczka typu A, dur brzuszny, poliomyelitis, cholera. Aby chronić się przed tymi niebezpiecznymi dla naszego zdrowia chorobami należy prowadzić higieniczny tryb życia, przestrzegać tzw. "Dziesięć reguł" Światowej Organizacji Zdrowia, a przede wszystkim często myć ręce. Prezentacja zachęcała do szczepień ochronnych, szczególnie jeżeli planujemy podczas wakacji podróż w egzotyczne kraje, gdzie te choroby są rozpowszechnione. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.gis.gov.pl można tam poszerzyć wiedzę na ten temat.

s1

W szkole prowadzona jest akcja: ?Zieleń to życie?. W ramach tej akcji grupa uczniów klasy IV c wraz ze swoim opiekunem na zajęciach pozalekcyjnych pielęgnuje grządki kwiatowe, kwietnik i trawnik tuż obok placu zabaw. Jesienią dzieci posadziły rośliny cebulowe, zaś efekty swojej pracy mogły podziwiać na wiosnę kiedy to zakwitły krokusy, hiacynty, szafirki i żonkile. Prace porządkowe na ogródku szkolnym przynoszą dzieciom wiele satysfakcji, ponieważ spędzają one aktywnie czas na świeżym powietrzu ze swoimi rówieśnikami, poszerzają swoją wiedzę z przyrody poprzez poznawanie różnych gatunków kwiatów i sposobu ich pielęgnacji oraz przyczyniają się do estetycznego wyglądu terenu przy szkole.

ogródek

Z przyjemnością informujemy, że laureatką konkursu została uczennica klasy 6b Zofia Chytroś, która wykonała rekwizyt monarchów brytyjskich. Drugie miejsce zdobył Igor Jania z klasy 4c ze swoim Big Benem. Praca ?5 o'clock tea?, wykonana przez Polę Bogacz z klasy 4b uplasowała się na 3 miejscu. Na wyróżnienia zasłużyły również rekwizyty Oli Paszek i Zuzanny Stano z klasy 6b, Zuzanny Heisig z klasy 4b oraz Mileny Mielcarz z klasy 4a. Gratulujemy!

rekwizyt I miejsce

rekwizyty II miejsce

rekwizyt IIImiejsce

 

W dniu 21-ego maja odbyła się wideokonferencja ze szkołą partnerską z Turcji na temat sportu i zdrowego odżywiania w szkołach. W konferencji wzięli udział uczniowie klas Vb i VIc należący do grupy eTwinning. Rozmowa na żywo z rówieśnikami z Turcji była bardzo ekcytująca isatysfakcjonująca ponieważ uczniowie mieli okazję zobaczyć siebie nawzajem, porozmawiać na czacie i zawrzeć znajomości, które będą kontynuować przy użyciu mediów elektronicznych.

wideokonferencja 2

wideokonferencja

16.05 koszykarska drużyna chłopców rocznik 2004 (4a) zdobyła II miejsce w Finale Pucharu Śląska w Minikoszykówce.  Dziękujemy za wsparcie Rodzicom i wszystkim kibicom. Chłopcom serdecznie gratulujemy!!!

IMG 3759

 15maja uczniów klasy 2c odwiedził niecodzienny gość - Pani Anna Dudzińska - reporterka i autorka reportaży Polskiego Radia Katowice, prowadząca m.in. program radiowy ?Mali odkrywcy?. Uczniowie odpowiadali na pytania naszego gościa i w ten sposób współtworzyli kolejny  odcinek  ?Odkrywców? pt. ?Bohaterowie bajek?. Odcinek poświęcony był Panu Maciejowi Wojtyszko oraz Brombie i innym ciekawym postaciom z książek tego znanego autora. Poniżej link do odsłuchania audycji - Zapraszamy!!! Zdjęcia są dostępne tutaj.

http://www.radio.katowice.pl/audycje,104,Mali-odkrywcy.html#.VVj5q_ntmkp

Uwaga! W DNIU ZEBRAŃ Z RODZICAMI tj. 19.05.2015 (WTOREK) SEKRETARIAT SZKOŁY BĘDZIE DODATKOWO CZYNNY W GODZINACH: 17:00 -  19:00

Milena Mielcarz, uczennica klasy 4a, zajęła II miejsce w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015 "Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga".

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wyniki MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
?KANGUR 2015?

Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

Agata Madejska ? klasa 2c

Olga Majchrzak ? klasa 3a

Kamil Wosik ? klasa 4b

Szymon Molicki ? klasa 4b

Alicja Madejska ? klasa 5c

Mateusz Kolonko ? klasa 5b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki Międzyszkolnego Drużynowego Konkursu Matematycznego
dla czwartoklasistów

POTYCZKI Z KRÓLOWĄ NAUK

I miejsce ? Szymon Molicki i Kamil Walter ? Szkoła Podstawowa nr 12

II miejsce ? Jakub Gołda i Oskar Habraszewski ? Szkoła Podstawowa nr 37

III miejsce ? Justyna Bielawa i Jan Kajor ? Szkoła Podstawowa nr 37

Zdjęcia są dostępne tutaj.

                                              

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia różne instytucje w cały kraju zapalają niebieskie światła, by pokazać swoją solidarność z osobami autystycznymi. Już 1 na 100 dzieci diagnozowanych jest w kierunku zaburzeń autyzmu. Ważne jest uświadamianie ludzi, że autyzm jest ogromnym problemem społecznym. Wspólnie z Fundacją Jaś i Małgosia z Łodzi zorganizowaliśmy w tym roku cykl spotkań dla klas II - VI dotyczących autyzmu. Rozmawialiśmy z dziećmi o autyźmie, uczyliśmy zrozumienia i tolerancji wobec ludzi z tymi zaburzeniami."Świecą" urzędy, prezydent, a także gwiazdy min. Maryla Rodowicz czy Kamil Bednarek. W tym roku byliśmy z nimi!!! 

mgr Agnieszka Omirska - nauczyciel bibliotekarz i Koordynator Regionalny Klubu Rodzica Autyzm Help a.omirska(at)jim.org

Serdecznie zapraszamy uczniów klasi I-VI do udziału w konkursie piosenki anglojęzycznej. Regulamin jest dostępny tutaj.

Zapraszamy uczniów klas pierwszych do udziału w konkursie matematycznym. Regulamin jest dostępny tutaj.

W szkolnym  konkursie "Bezpieczna klasa" zrealizowanym w ramach programu "Bezpieczne Dziecko Przyjaciel Sznupka" adresowanym do uczniów klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła klasa 1a, drugie 2b, a trzecie Alicja Dzienniak i Maja Wołkowycka z klasy 3a.

Gratulujemy!

Uczniowie klasy 1e wzięli udział w projekcie organizowanym przez sklep Leroy Merlin pt. ?Dzieciaki sadzeniaki?. 

ds

W dniu 16 maja 2015 r. w Katowicach odbędzie się Kolarska Gala Mistrzów.

W ramach Gali odbędzie się wyścig kolarski dla dzieci szkół podstawowych od 6 roku życia.

Start godzina 14:00 Gmach Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Zgłoszenia można dokonać wysyłajac zgłoszenia pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 14 maja 2015 r.

Wiecej informacji można znaleźć tutaj.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem szkolnego konkursu matematycznego, przeznaczonego dla uczniów klas drugich. Regulamin dostępny jest tutaj.

14 maja 2015r. ( czwartek) zostanie przeprowadzona kolejna akcja promująca wśród uczniów zdrowe odżywianie połaczona z degustacją kanapek przygotowanych przez nauczycieli.

Pedagog szkolny zaprasza rodziców uczniów klas szóstych na prelekcję profilaktyczną " Narkotyki- dopalacze- nastolatki", która odbędzie się w dniu zebrań z rodzicami - 19 maja- o godzinie 17 00 w stołówce szkolnej.

Nasza szkoła uzyskała tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów", który przyznawany jest szkołom i placówkom przez Ośrodek Rozwoju Edukacji za odkrywanie i wspieranie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów. Jest to zaszczyt dla naszej szkoły, ale również zobowiązanie do dalszego podejmowania działań na rzecz promowania i rozwijania zaintereowań naszych uczniów.

odkrywcy

14 maja 2015 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV ?Potyczki z Królową Nauk?. W konkursie wezmą udział uczniowie szkół SP2, SP12 oraz SP37. Naszą szkołę reprezentować będą 3 drużyny dwuosobowe (po jednej z każdej klasy czwartej) wyłonione w drodze eliminacji klasowych, które odbędą się w poniedziałek 11 maja.

Zadania konkursowe obejmować będą materiał zrealizowany w klasie IV z arytmetyki
i geometrii.

Konkurs będzie się składał z trzech etapów.

Etap 1. Test (10 pytań) ? rozwiązywany indywidualnie przez każdego uczestnika.

Etap 2. Krzyżówka ? rozwiązywana w parach.

Etap 3. Zadania otwarte ? rozwiązywane w parach.

Na każdy etap przewidziane są ramy czasowe:

Etap 1 ? 15 minut

Etap 2 ? 10 minut

Etap 3 ? 30 minut

O lokacie drużyny decyduje łączna liczba punktów uzyskanych we wszystkich trzech etapach konkursu.

Dla zwycięskich drużyn przewidziane są dyplomy i nagrody rzeczowe.

Zakończenie konkursu przewidziane jest około godziny 12.00.

Organizatorzy - nauczyciele matematyki

             Barbara Kaczmarczyk i Grażyna Sepioł

Dniu radości, dniu wesela!
Jak szeroki polski kraj,
Niechaj okrzyk w niebo strzela:
Wiwat! Wiwat Trzeci Maj!

 

Naród z królem, król z narodem,

Odrodzenia ziścił sen...
W upojeniu cudnym, młodym,
Niech nam dzień rozbłyska ten!

Trzeci Maja!... Wielki Boże!
Dłonie bratnie złączmy wraz!
Cóż się oprze, któż nas zmoże?
Bóg nad nami! Polska w nas!

Zorza świta, dzień się rodzi -
Po wolności sięgnij raj!
W górę serca, starzy, młodzi!
Wiwat! Wiwat Trzeci Maj!

Józef Relidzyński "Radosny dzień"

Dzień Flagi Rzeczypospolitej to święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004r. Kolory biały i czerwony zostały uznane za barwy narodowe 3 maja 1792 roku, jednak wówczas zamiast flag używano biało-czerwonych kokard narodowych. Historia barw narodowych sięga jednak odleglejszych czasów. O biało - czerwonych proporcach wspominał już Jan Długosz, przedstawiając bitwę pod Grunwaldem.

.?Powiewa flaga?- Cz. Janczarski

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień ? to miłość, biel ? serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.

30 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej lekcji. Dlaczego niezwykłej? Jej bohaterką była Konstytucja 3 Maja, która odpowiadała na pytania związane z jej powstaniem i znaczeniem. Jak to było możliwe? Dzięki uczniom z klasy 5a, którzy pod opieką P. Rachwalskiej i P. Motyla przygotowali apel w formie lekcji. Ta lekcja z pewnością zostanie w pamięci jej uczestników.

WYNIKI

Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy dla kl. II i III
?Anaruk chłopiec z Grenlandii? oraz ?Zaczarowana zagroda?
czyli co wiemy o krainach polarnych

24 kwietnia odbył się w Bibliotece szkolnej Międzyszkolny Turniej Wiedzy dla kl. II i III

?Anaruk chłopiec z Grenlandii? oraz ?Zaczarowana zagroda? czyli co wiemy o krainach polarnych.

W zmaganiach konkursowych brały udział 2 osobowe reprezentacje klas drugich i trzecich Szkół Podstawowych nr 2, 10, 12, 20, 21, 22, 51, 55 i Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 3 (SP 47).

Konkurs przebiegał w 3 etapach:

1 etap ? uczestnicy indywidualnie rozwiązywali pisemny test sprawdzający znajomość faktów z lektury

2 etap ? uczniowie oglądali prezentację o krainach polarnych i rozwiązywali zadanie drużynowe: Nazwij zwierzęta przedstawione na zdjęciach.

3 etap - drużyny z klas II i III odpowiadały pisemnie na pytania sprawdzające podstawową wiedzę o Arktyce i Grenlandii oraz Antarktydzie.

Prace zostały sprawdzone i ocenione przez komisję po zakończeniu konkursu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Za pierwsze trzy miejsca zostaną przyznane nagrody książkowe. Nagrody zostaną dostarczone do szkół laureatów turnieju w terminie późniejszym.

Laureaci konkursu:

I miejsce   Szkoła Podstawowa nr 66     216 p

II miejsce   Szkoła Podstawowa nr 21     215,5 p

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 51     210 p

III miejsce  Szkoła Podstawowa nr 12      210 p

Naszą szkołę reprezentowali: Anna Dębska z kl. 2a i Szymon Zmysłowski z kl. 2c
oraz Karolina Guzik i Maja Wołkowycka z kl. 3 a.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

30 kwietnia 2015r. uczniowie klas 3-6 wezmą udział w uroczystej akademii przygotowanej z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przypominamy, że wszystkich uczniów obowiązuje w tym dniu strój galowy.

Szkolni Koordynatorzy programu "Mam kota na punkcie mleka" zapraszają wszystkich zainteresowanych mozliwością zdobycia atrakcyjnych nagród na stronę projektu. Więcej informacji można znaleźć tutaj

Celem akcji jest m.in. edukacja i poinformowanie grup docelowych (dzieci i młodzieży oraz matek, rodziców i nauczycieli) o właściwościach odżywczych mleka i produktów mleczarskich (jogurty, sery i mleko), zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się oraz utrwalenie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mleczarskich.

 

Aneta Podemska z klasy 5c zajęła I miejsce w XII Miejskim Konkursie Mitologicznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Leona Kruczkowskiego w Katowicach. Nasza uczennica zdobyła największą liczbę punktów zarówno w pierwszym, jak i drugim, finałowym etapie konkursu. Gratulujemy!

Zapraszamy wszystkich do udziału w Dniu Otwartym Naszej Szkoły, który odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2015 roku w godzinach 16.30 - 18.00. Wiecej informacji znajdziecie Państwo tutaj.

Zapraszamy uczniów klas 5-6 do udziału w konkursie mitologicznym. Celem konkursu jest rozszerzanie wiedzy na temat bohaterów mitologii z różnych krajów. Chętni do udziału w konkursie mają za zadanie zaprezentować 4 postacie z dowolnych mitologii w formie projektu (kilka stron formatu A4) lub w formie prezentacji multimedialnej (na płycie CD lub na pendrivie). Prace nalezy dostarczyć p. Zalewskiej lub p. Kaczmarek do dnia 27 kwietnia.

W niedawno zakończonym konkursie poetyckim triumfowali:

I miejsce Barbara Przenniak 6b

II miejsce Milena Mielcarz 4a

III miejsce Marta Sołtysik 6c

Zwycięzcom GRATULUJEMY !!!

W konkursie literacko- plastycznym pt. "ZOO Jana Brzechwy" organizowanym w ramach akcji "Świetlica bawi i uczy" I miejsce zdobył Juliusz Małkowski kl.Ib, II miejsce- Wojciech Siedlecki Id. Ponieważ poziom prac był bardzo wysoki, zamiast miejsca III przyznano 4 równorzędne wyróżnienia dla Małgorzaty Kwiatkowskiej kl.2b, Michaliny Znojkiewicz kl.1a, Martyny Zasępy kl.1a i Leny Jaskólskiej z kl.1e. Serdecznie gratulujemy!

zb

 09.04.2015r. dziewczęta z klasy VI a (sportowej) zajęły II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gratulujemy!!!

10.04.2015r. uczniowie z klas IV a i IV c uczestniczyli jako kibice w Międzynarodowym Turnieju Tenisa Ziemnego, który odbył się w Spodku.
 
 11.04. 2015r. dziewczęta z klasy IV a ( sportowej) zajęły II miejsce w Turnieju Finałowym Pucharu Śląska w minikoszykówce. Wiktoria Trznadel została wyróżniona i znalazła się wśród najlepszych zawodniczek turnieju.
 
Gratulujemy dziewczętom!!!
 
Zdjęcia są do obejrzenia tutaj.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach przyjmuje wnioski elektroniczne podpisane kwalifikowanym podpisem cyfrowym za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej utworzonej w ramach Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP.

Formularz elektronicznej skrzynki podawczej

W celu złożenia wniosku podpisanego elektroniczne konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP (założenie konta jest bezpłatne).

Dokumenty elektroniczne muszą być podpisane ważnym, kwalifikowanym podpisem cyfrowym w formacie Xades-Bes

Akceptowalne formaty załączników to:

o DOC, RTF

o XLS

o CSV

o TXT

o GIF, TIF, BMP, JPG

o PDF

o ZIP

Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednego formularza (dokumentu elektronicznego) nie może przekroczyć 3MB.

Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

W marcu, w klasach I-VI odbyły się pogadanki, prelekcje i działania praktyczne uczniów dotyczące realizacji projektu " Żywienie na wagę zdrowia ". 27 marca b.r.w klasie 1a odbyła się prelekcja na w/w temat. Dzieci zaznajomiły się z wystawką poświęconą zdrowemu żywieniu, a także samodzielnie przygotowały kanapki z ciemnego pieczywa, jajek, serów oraz warzyw. Wykorzystały także rośliny z klasowej hodowli: rzeżuchę i zieloną cebulkę. Po wspólnym spożyciu " zdrowego II śniadania" uczniowie udali się do szkolnej czytelni. Tam obejrzeli prezentację multimedialną zawierającą konkretne rady dla dzieci - co jeść, a czego unikać. Zajęcia w czytelni poprowadziła pani Aleksandra Kałan.

25.03.2015r. Olga Majchrzak, uczennica klasy 3a, reprezentowała naszą szkołę w XII Międzyszkolnym Konkursie Twórczości Dziecięcej "Przygoda z lekturą", który odbywał się pod hasłem "Dobro i zło w baśniach i w bajkach" i zajęła w nim pierwsze miejsce. Gratuluijemy i życzymy dalszych sukcesów.

13 marca 2015 r. odbył się Konkurs Matematyczny dla klas trzecich. Wzięło w nim udział  21 uczniów. Maksymalnie można było otrzymać 25 punktów.                               

      I miejsce - Olga Majchrzak, kl. 3a - 24,5 pkt   
     II miejsce - Anna Tim, kl. 3a - 23 pkt
    III miejsce - Zofia Owczarczyk, kl. 3b - 21,5 pkt
                                                     
                                               GRATULUJEMY!

Wiktoria Wdowiak, uczennica klasy 6c, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Uroczysta gala, podczas której laureaci odebrali zaświadczenia, odbyła się 27 marca 2015r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Wkrótce zamieścimy zdjęcia z tej uroczystości.

Gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia z uroczystości dostępne są tutaj.

   Od poczatku roku szkolnego moja klasa (6b) uczestniczy w ciekawych zajęciach w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej. Każde spotkanie jest inne. Na warsztatach rysujemy, gramy na różnych instrumentach, słuchamy baśniowych opowieści i przenosimy się w świat fantazji. Dzięki temu rozwijamy naszą wyobraźnię, lepiej się poznajemy, poszerzamy nasze horyzonty i dobrze sie bawimy. Najbardziej podobało mi się spotkanie, podczas którego pisaliśmy scenariusz własnej sztuki i przedstawiliśmy ją. /Emilia Grześkowiak/

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Mam kota na punkcie mleka", który ma celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych w tym podkreślenie roli nabiału w diecie dzieci. Programem są objęci uczniowie klas 2 - 5. Szkolnymi koordynatorami zostali P. M. Śliwa i P. P. Omirski. Zachęcamy uczniów i rodziców do odwiedzenia strony internetowej http://www.mamkotanapunkciemleka.pl, na której zamieszczono szczegółowe informacje o programie.

Od dziś w naszej szkole działa nowy internet! Dzięki sieci SilesiaNet możemy korzystać z łącza o predkości do 100 Mbit/s!. Zapraszamy do korzystania podczas zajeć komputerowych oraz w czytelni / Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej, które wzbogaciło się o dwa nowe stanowiska !

Zapraszamy uczniów kl. IV-VI do udziału w  konkursie:Wycieczka po krajach anglojęzycznych.


Zachęcamy do wykonania rekwizytu związanego z Wielką Brytanią, Irlandią, USA lub Australią ( np. budowla, pojazd, sławny człowiek, flaga na podstawce) . Na prace czekamy   do dnia 31-ego marca 2015. Najlepsze rekwizyty zostaną nagrodzone oraz wystawione na pokaz w sali 1-3.

volvo

W konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego wzięło udział 72 uczniów z klas 1-4.

Komisja nagrodziła prace następujących uczniów:

Kacpra Kratiuka z klasy 2a, Kingi Głąb z klasy 1b oraz Kingi Stepanienko z klasy 1a.

Wyróżnienia przyznano:

Małgorzacie Kwiatkowkiej  z klasy 2b, Martynie Zasępie z klasy 1a, Emilii Romanowskiej z klasy 1b, Karolinie Olszewskiej z klasy 2c, Bartłomiejowi Trochonowiczowi z klasy 1a oraz Janowi Kołodziejowi z klasy 1b.

W klasach trzecich cztery równorzędne nagrody przyznano:

Wiktorii Cholewie, Dominice Janik, Natalii Sendereckiej oraz Maciejowi Johnowi. Wszyscy uczniowie chodzą do klasy 3c.

W klasach czwartych zwyciężyłą Milena Mielcarz z klasy 4a, której pracę zamieszczamy poniżej.

"Nie rób z języka polskiego śmietnika,

bo polszczyzna brzmi jak najwspanialsza w świecie muzyka.

Chociaż trudna gramatyka,

żaden Polak nie połamie swojego języka.

Kiedy problem z "rz" i "ch" masz,

to po słownik ortograficzny szybko sięgasz".

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zostaną rozdane w przyszłym tygodniu.

 

 

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym  pt. ?ZOO Jana Brzechwy?. Tematem  prac konkursowych są zwierzęta- bohaterowie wierszy Jana Brzechwy. Na prace plastyczne wykonane dowolną techniką na kartce A4 czekamy w świetlicy szkolnej do 27 marca br. 

brz

 4 marca przedstawiciele klas drugich naszej szkoły (Karolina Olszewska i Tomasz Marquardt) wzięli udział w Miejskim (Międzyszkolnym) Konkursie "Bezpieczna Droga do szkoły". Na 15 zgłoszonych drużyn nasza zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 20 lutego klasa 2 c uczestniczyła w zajęciach sportowych w "Spodku". Uczniowie obserwowali trening drużyny hokejowej 'GKS Katowice', poznali podstawy hokeja, próbując swoich sił w strzelaniu goli, oraz curlingu - który okazał się bardzo trudnym sportem.

7 marca uczniowie klas sportowych naszej szkoły aktywnie kibicowali na meczu koszykówki drużyn I ligi: AWF Katowice i Górnika Wałbrzych, pomagając w ten sposób gospodarzom w odniesieniu wysokiego zwycięstwa nad przeciwnikiem.
 
Tutaj możecie obejrzeć zdjęcia

Już od poniedziałku ruszają Ogólnopolskie Wybory Książek w naszej szkole. Czekamy na was w lokalu wyborczym w bibliotece szkolnej. Poniżej harmonogram głosowania poszczególnych klas:


PONIEDZIAŁEK 9 MARCA

8.55 5c 9.50 4c

WTOREK 10 MARCA
8.55 5a 9.50 4a 10.50 5b

ŚRODA 11 MARCA
8.55 3a 9.50 3c 10.50 3b 11.45 6a

CZWARTEK 12 MARCA
9.50 4b 10.50 6c 12.55 6b

26 i 27 lutego odbyły się rozgrywki sportowe w mini koszykówce dziewcząt i chłopców.

Nasze zawodniczki zajęły pierwsze miejsce, a zawodnicy - drugie. Zawody zostały rozegrane w ramach Mistrzostw Katowic.

Gratulujemy!

Informujemy, że klasy Id i Ie w ramach zajęć świetlicowych uczestniczą w programie edukacyjnym "Mam sześć lat- uczę się o zdrowie dbać!".

dzieciaczki kreskowki

 26 lutego 2015 r. klasa Ia udała się na zajęcia integracyjne do Państwowego Przedszkola Nr 36, przy ul. Zacisze w Katowicach. Dzieci z grupy starszaków "Plastusie" wystąpiły z programem artystycznym pt."Piekł dziadek babki" oraz "Koniakowska serwetka". Przedszkolaki wykonały także tańce - "Kowol" i " Błogosławiony". Inscenizacje przygotowałY p. Sonia Kandora i p. Anna Musioł. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zatańczyły taniec integracyjny pt."Harfa".

2 marca b.r. uczniowie z klas: 1a, 2a, 3a i 4a uczestniczyli w warsztatach w ramach programu "Bezpieczny prąd". Dzieci wysłuchały prelekcji połączonej z wyświetlaniem filmu. Prowadząca omawiała z nimi niebezpieczne sytuacje przedstawione w filmie. Na zakończenie spotkania odbył się Quiz wiedzy z poznanych zagadnień. Wszystkie dzieci otrzymały także książeczki i karty edukacyjne. Spotkanie poprowadziła edukatorka TAURONU: pani Dominika Żarska.

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach poświęconych bezpieczeństwie w Internecie. Zajęcia te były kolejnym etapem zmagań w zdobywaniu certyfikatu "Świetlica bawi i uczy".

bi

W XI Wojewódzkim Międzyszkolnym Turnieju "Zbiórka dla Burka" organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach reprezentacja świetlicy SP 12 zajęła IV miejsce. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w październikowej zbiórce darów dla schroniska.

ks

Akcja obejmowała dzieci z klas I-III uczęszczające do świetlicy. Zajęcia odbywały się od 25 listopada 2014 i trwały do 31 stycznia 2015. Celem projektu było rozpowszechnienie wiedzy o kulturze Francji i krajach frankofońskich oraz przybliżenie najmłodszym dzieciom literatury francuskiej.Prowadzone zajęcia obejmowały serię książek o perypetiach Franklina, autorstwa australijskiej pisarki Bourgeois PauletteDzieci poprzez uważne słuchanie, śledziły przygody Franklina, który w kolejnej części zajęć stawał się inspiracją do podjęcia różnych aktywności m.in. rysowania, tworzenia własnych odznak czytelniczych, zdobienia ozdób świątecznych, spotkania pingwinów na Antarktydzie, eksperymentów z powietrzem, balonami i samolotami. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w konkursie dotyczącym Franklina oraz zaprojektowały według własnego pomysłu grę planszową. Spędzony czas zaowocował nawiązaniem przyjaznego kontaktu z dziećmi, zainteresowaniem ich literaturą dziecięcą, wspólnymi zabawami i pracami plastycznymi. Podsumowanie projektu, prowadzonego również w innych placówkach, nastąpi podczas Ogólnopolskiej Konferencji z okazji V Międzynarodowego Dnia Frankofonii, która odbędzie się 19 marca na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie.Serdecznie dziękujemy p.Magdalenie Christ koordynującej akcję oraz p.Agacie Walaszczyk za przygotowanie i poprowadzenie interesujących zajęć.

cuscz

 

W związku z nadchodzącymi rekolekcjami Samorząd Uczniowski SP 12 w dniach 19 i 20 lutego na terenie naszej szkoły przeprowadzi akcję zbiórki mydła i biletów autobusowych dla podopiecznych Zgromadzenia Sióstr Kalkutek.


Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji!

Kolejne zadanie w ramach projektu "Świetlica bawi i uczy" zrealizowane! Z uczestnikami konkursu spotkamy się jeszcze podczas tegorocznego Festynu Rodzinnego.

kcz

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

INFORMATYCZNO ? PLASTYCZNEGO DLA KLAS III

POD HASŁEM ?Bezpieczny Internet?

Cele konkursu:

 • Pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży

 • Uświadomienie zagrożeń związanych z Internetem takich jak cyberprzemoc, oszustwa, piractwo komputerowe itp.

 • Włączenie dzieci w obchody Międzynarodowego ?Dnia Bezpiecznego Internetu?

 • Promowanie technologii komputerowych

Uczestnicy

W konkursie mogą barć udział dzieci klas 3 naszej szkoły

Forma pracy - plakat A4,

Warunki techniczne konkursu:

 • Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie 1 pracę,

 • Praca wykonywana jest indywidualnie,

 • Praca powinna być opisana na odwrocie /imię, nazwisko, klasa.

Technika plastyczna: dowolna

Kryteria oceny:

Trafność i oryginalność przedstawienia tematu konkursu, walory artystyczne pracy.

Terminy

Prace należy składać u wychowawców do 28 lutego 2015 roku,

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły do 15 marca 2015r.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramen rekolekcji wielkopostnych 2015 "Twoje marzenia".

HARMONOGRAM

W zawodach mini siatkówki nasza szkoła awansowała do półfinału.

W rozgrywkach piłki ręcznej wywalczyliśmy awans do finału.

W rozgrywkach mini koszykówki zajęliśmy pierwsze miejsce i awansowaliśmy do finału.

Gratulujemy!!!

W szkolnym konkursie "Talenty Dwunastki" pierwsze miejsce zajęła Weronika Rzepka z klasy 4c ( śpiew), drugie Maria Michalewska ( śpiew, gitara), trzecie Alan Robak ( taniec hip-hop).Gratulujemy.

Zbliżają się ferie zimowe, czas wypoczynku po wytężonej nauce. Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. O przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przypomnieli wychowawcy na lekcjach wychowawczych i na zebraniach z rodzicami oraz P. wicedyrektor na apelu, który odbył się 28 stycznia. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Katowicach również przypomina o bezpiecznych zachowaniach prozdrowotnych. 1.02.2015r. o godzinie 11 00 na terenie Doliny Trzech Stawów odbędą się pogadanki oraz pokazy z zakresu ratownictwa w przypadku załamania lodu.

plakat 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi obozów / kolonii

organizowanych w 2017 roku przez naszą szkołę.

Obóz narciarski w Koniakowie 14.01.2017 - 21.01.2017

Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Półkolonie zimowe

I turnus 16.01.2017 - 20.01.2017

II turnus 23.01.2017 - 27.01.2017

Kolonie i obozy wyjazdowe

Kolonia letnia w Koniakowie 24.06.2017 - 02.07.2017

Obóz sportowy w Gdyni 13.08.2017 - 27.08.2017

Półkolonie letnie

I turnus 26.06.2017 - 30.06.2017

II turnus 03.07.2017 - 07.07.2017

 

Drodzy Uczniowie ! Drodzy Rodzice! Zachęcamy do zapoznania się z listem okolicznościowym, który z okazji zbliżających się ferii zimowych skierował Rzecznik Praw Dziecka. Z listem można zapoznać się tutaj.

Program eTwinning

Na korytarzach szkolnych i w salach lekcyjnych zostały wywieszone gazetki na temat: Sport i zdrowe odżywianie jako sposoby zapobiegania niepowodzeniom szkolnym.                      

Głównym założeniem programu eTwinning oprócz korespondencji z rówieśnikami z zagranicy oraz doskonalenia znajomości języka angielskiego jest uświadomienie uczniom jak ważne są aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie dla rozwoju młodego człowieka.

W tym celu został przeprowadzony konkurs na najciekawszą gazetkę klasową, którego zwycięzcą została klasa 4a. Drugie miejsce zdobyła klasa 5c a na trzecim miejscu uplasowała się klasa 5b.

Wszystkim klasom które wzięły udział w konkursie serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

na korytarzu 2

na korytarzu 3

na korytarzu

gazetka klasy 4a zwycięzców konkursu

Uczniowie klas drugich w ramach zajęć świetlicowych wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym ?Akademia Czystych Rąk Carex?, którego głównym celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także utrwalenia nawyków związanych z higieną rąk, których stosowanie pomoże  skutecznie ustrzec się przed infekcjami.Program jest realizowany pod patronatem Instytutu ?Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka?.

ar

No i wybraliście Drodzy Uczniowie. Miło jest nam poinformować, iż

NAUCZYCIEL "MENTOR" GRAŻYNA SEPIOŁ


NAUCZYCIEL "BOSS"  BOGUSŁAW PILCH


NAUCZYCIEL "PIŁA"  BARBARA KACZMARCZYK

Gratulujemy zwycięzcom!!! A Wam dziękujemy za udział w plebiscycie.

W zakładce Uczniowie zamieściliśmy aplikację, dzięki której każdy uczeń może obliczyć średnią ważoną z poszczególnych przedmiotów. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

Zapraszamy do lektury specjalnego numeru gazetki szkolnej. Gazetkę pod redakcją mgr Agnieszki Omirskiej (biblioteka szkolna) możecie pobrać stąd.

Zapraszamy uczniów kl.I-III do udziału w kolejnym konkursie w ramach projektu "Świetlica bawi  i uczy". Zachęcamy do zaprojektowania i wykonania karnawałowej czapki oraz różdżki. Na prace czekamy w świetlicy szkolnej do dnia 23 stycznia 2015. Jury oceni kreatywność i estetykę magicznych rekwizywtów i zaprosi laureatów a także wyróżnionych uczniów do wspólnej zabawy z Harrym Potterem.

cz

Zachęcamy uczniów klas 1-6 do wzięcia udziału w konkursach organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada  21.02.2015r. Informacje na temat konkursów mają Wasi wychowawcy. Szczegóły konkursów tutaj.

Zapraszamy uczniów klas 2 - 6 do udziału w Międzynarodowym Konkursie ?KANGUR MATEMATYCZNY? 2015, który zostanie przeprowadzony w czwartek
19 marca 2015 roku o godzinie 9.00.

Udział w konkursie należy zgłosić nauczycielowi matematyki (uczniowie klas 4 ? 6)
lub wychowawcy (uczniowie klas 2 i 3) do środy 14.01.2015 r.

Wpisowe wynosi 8 złotych od osoby.

Wymagana jest pisemna zgoda rodzica na udział ucznia w konkursie.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Konkurs przeprowadzany jest w kategoriach:

?Żaczek? ? klasy 2 szkół podstawowych;

?Maluch? ? klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

?Beniamin? ? klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

Regulamin konkursu, zasady organizacji oraz zadania konkursowe
z poprzednich edycji dostępne są na stronie www.ssodelta.edu.pl

Informujemy, że w sekretariacie szkoły można kupić kalendarz na 2015r. promujący naszą szkołę oraz kalendarz klubu MKS MOS Katowice. Cena kalendarzy - 10 zł.

Wszystkim pracownikom, uczniom oraz sympatykom "Dwunastki" życzymy wielu dobrych dni w 2015r.

 

9 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Katowicach odbyła się VI edycja Miejskiego Konkursu Czytelniczego. W tym roku uczniowie kl. 4 i 5 zmagali się z treścią książki pt. ?Nowe przygody Mikołajka?. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. 5 b: Karolina Koczubik i Martyna Kolano.

11 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Katowicach odbyła się kolejna XIV edycja TURNIEJU O PUCHAR DYREKTORA SP 1. W tym roku pod hasłem ?Na tropach bohaterów baśni ? baśnie z północy Polski?. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie
kl. 4b: Julita Mazur, Adam Miłek i Maksymilian Szymański.

Informujemy, że w okresie przerwy świątecznej szkoła nie będzie przygotowywała obiadów.

Przypominamy, że 2 stycznia 2015r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, a 5 stycznia odbywają się lekcje zgodnie z planem.

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich uczniów wraz z rodzicami/opiekunami do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CZYTELNICZYM "WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW".


Na czym polega konkurs? Uczniowie wypożyczają w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy do etapu szkolnego zawierają nie tylko pytania dotyczące książki lub jej fragmentu, ale również pytania o charakterze interdyscyplinarnym oraz kilka słówek do przetłumaczenia na język obcy. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Dozwolona jest współpraca z rodzicami/opiekunami Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Za bezbłędnie wypełniony test otrzymuje się 100 p. Punkty z kolejnych testów sumują się. (Można zdobyć maksymalnie 1500 p.) Wszystkie książki, formularze z pytaniami oraz szczegółowy regulamin konkursu dostępne są w Bibliotece szkolnej. Szukanie odpowiedzi na pytania konkursowe pomaga rozwijać umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumienie i korzystania z różnych źródeł informacji oraz rozbudzanie zainteresowania literaturą. Etap pierwszy (szkolny) trwa do 14 marca 2015 r. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 weźmie udział w drużynowym półfinale, który odbędzie się 10 kwietnia 2015 r. równolegle w różnych województwach. Następnie najlepsze 5 drużyn wystąpi w turnieju finałowym w sobotę 25 kwietnia 2015 r. w Katowicach. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się pod nazwą ?IV Wielka Zabawa Rodzinna?.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX odbędzie się 3 marca 2015 r. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli j. angielskiego do dnia 9 stycznia. Opłata za udział w konkursie wynosi 8 zł od uczestnika.
Konkurs ma charakter jednorazowego testu trwającego 75 minut. Uczestnicy rozwiązują test w swojej szkole. 
Nagrodami w konkursie są obozy językowe i nagrody rzeczowe. 
Więcej informacji u nauczycieli j. angielskiego. 

Plakat ilustrujący działania świetlicy szkolnej w ramach kampanii "Zbiórka dla Burka" został zakwalifikowany do finału akcji, który odbędzie się w II 2015 w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

k

 

 

11.12.2014 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3 zatytułowany "Za co lubimy zimę"?. Wzięło w nim udział 32 uczniów wyłonionych w klasowych eliminacjach. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom opanowania oraz interpretacji tekstu.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce

Krzysztof Runowski 1c, Paweł Pieter 2c, Piotr Pawlik 3a i Dominika Janik 3c

II miejsce

Agata Prajs 1a, Patrycja Wilgosiewicz 2b, Maja Wołkowycka 3a

Wyróżnienia: Hanna Jóźwiak 1d, Mikołaj Walędziński 1b, Alicja Szczepanowska 1b, Jakub Jurkiewicz 2b, Jakub Lewandowski 2a, Wiktoria Cholewa 3c

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 15 grudnia 2014 r. uczniowie klasy I A i I C uczestniczyli w Programie Edukacyjnym "Akademia Zdrowego Uśmiechu" organizowanym przez Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji. Prezentacja prozdrowotna miała na celu podniesienie poziomu wiedzy dzieci z zakresu profilaktyki jamy ustnej oraz adaptację do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas spotkania został przeprowadzony instruktaż prawidłowego mycia zębów. Ponadto uświadomiono uczniom negatywny wpływ "śmieciowego jedzenia" zarówno na stan uzębienia jak i na cały organizm. Warsztaty poprowadziły asystentki stomatologiczne: Monika Majewska i Małgorzata Skoczylas.

Zdjecia możecie znależć tutaj.

Uczniowie klas pierwszych podczas świetlicowych warsztatów czytelniczych zostali młodymi detektywami i razem z literackimi bohaterami Lassem i Mają wyjaśniali zagadkę zaginionych diamentów. Poszukiwacze mieli okazję złapać... bakcyla czytania.

lz

We współpracy ze szkołami z Turcji i Rumunii realizujemy projekt międzynarodowy zatytułowany ?Sport i zdrowe odżywianie jako sposoby zapobiegania niepowodzeniom szkolnym?.

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie dowiadują się, jak ważne są sport i zdrowe jedzenie oraz wymieniają doświadczenia na ten temat ze swoimi rówieśnikami z innych krajów.

Młodzi uczestnicy projektu nie tylko uczą się języka angielskiego, ale także poznają kulturę narodów Europy.

twin

Realizując drugie z zadań projektu "Świetlica uczy i bawi", dzieci z klasy Ie uczestniczyły w zajęciach pt. "Zdrowie na talerzu". Niezbędne informacje dotyczące zdrowego odżywiania przekazała uczniom p. Grażyna Pawlik- pielęgniarka szkolna, natomiast wiedzę utrwaliły gry i zabawy z wykorzystaniem owoców i warzyw. Na zakończenie każde dziecko wykonało swój własny kolorowy talerz pełen witamin.

znt

4 grudnia odbyła się impreza mikołajkowa zorganizowana dla uczniów Dwunastki przez wolontariuszy Akademii Przyszłości. Mali studenci Akademii mieli okazję wziąć udział w wielu zabawach ? kalamburach, doświadczeniach chemicznych, tańcach. Nie zabrakło oczywiście św. Mikołaja, który obdarował obecnych prezentami. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

W piątek, 5 grudnia, powitaliśmy w naszej szkole wyczekiwanego gościa ? Świętego Mikołaja. Przybył do nas wraz ze swoimi anielskimi pomocnikami, by sprawić radość dzieciom. Uczniowie otrzymali słodki podarunek pamiętając o tym, że Święty Mikołaj przede wszystkim uczy nas dzielenia się z innymi tym, co mamy.

IMG 1872

 

IMG 1877

Uczniowie klasy 1d i 1e gościli uczennice Gimnazjum nr 5 w Katowicach w ramach zajęć świetlicowych "Bezpieczny pierwszak". Zajęcia warsztatowe prowadzone przez starsze koleżanki przybliżyły sześciolatkom zasady udzielania pierwszej pomocy oraz sposób, w jaki należy powiadomić służby o wypadku lub zagrażającym niebezpieczeństwie. Spotkanie zakończyło się miniquizem wiedzy i słodką niespodzianką.

pp

UWAGA PLEBISCYT! Wybierz swojego nauczyciela !

Regulamin plebiscytu na : ?Nauczyciela bossa?, ?Nauczyciela piłę? oraz ?Nauczyciela mentora?.

 1. Plebiscyt przeprowadzany jest na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach.
 2. Celem konkursu jest integracja uczniów i nauczycieli dla dobra szkoły i tworzenia jej pozytywnego wizerunku.
 3. Głos w plebiscycie może oddać każdy uczeń w/w szkoły na dowolnego nauczyciela uczącego w szkole.
 4. Głosy zbierane są w bibliotece szkolnej przez nauczycieli bibliotekarzy w terminie od 1 grudnia 2014 roku do 19 grudnia 2014 roku w specjalnie w tym celu przygotowanych urnach.
 5. Wszystkie głosy zostaną komisyjnie zliczone dnia 19 grudnia 2014 roku. W skład komisji zliczającej głosy wejdą: nauczyciele bibliotekarze oraz asystenci biblioteki.
 6. Dla nauczycieli, którzy w poszczególnych kategoriach otrzymają największą ilość głosów przewidziane są wyróżnienia w postaci dyplomów oraz słodkiej niespodzianki.
 7. Nauczyciel, który otrzyma tytuł ?Nauczyciela bossa?, ?Nauczyciela piły? oraz ?Nauczyciela mentora? będzie mógł posługiwać się w/w tytułem przez okres jednego roku kalendarzowego.
 8. Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi w styczniowym numerze gazetki szkolnej ?Nasza 12-tka?.
 9. Niniejszy regulamin dostępny jest na stronie internetowej szkoły, stronie facebook szkoły oraz w bibliotece szkolnej.

 

Infomujemy, że na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.edu.pl ukazał się komunikat o aktualizacji procedur przeprowadzania sprawdzianu i egzaminów zewnętrznych.

Spośród 563 prac nadesłanych z całego województwa na konkurs plastyczny "Narysuj mi baranka", organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną wyróżniono rysunek Weroniki Muszyńskiej z kl. Ia.

ww

Dzieci z klas I-III uczęszczające do świetlicy szkolnej biorą udział w akcji organizowanej przez Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej- "Cały UŚ czyta dzieciom". Podczas zajęć poznają nie tylko ciekawe lektury ale również świetnie bawią się i eksperymentują.

us

 

16.12.2014r. uczniowie klas pierwszych wezmą udział w prelekcji Straży Miejskiej- "Bezpiecznie z bajką", której bohaterami będą Paweł i Gaweł.

Próbny sprawdzian dla uczniów klas szóstych odbędzie się 17 grudnia 2014r. Sprawdzian zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi procedurami zamieszczonymi na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Ponownie zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z materiałami poświęconymi sprawdzianowi.

W listopadzie zakończyliśmy akcję zbierania pieniędzy dla Louisa i Pascala z Kamerunu. Zebraliśmy 602 zł. Dzięki Wam bracia mogą kontynuować naukę w szkole, która w ich kraju jest płatna. Dziękujemy serdecznie uczniom, rodzicom i nauczycielom, którym nie jest obojętny los kameruńskich dzieci.
W listopadzie została również zakończona akcja zbiórki przyborów szkolnych dla biednych dzieci. Zostały one przekazane s. Teresie, będącej pośredniczką w adopcjach na odległość, i następnie przesłane na Ukrainę. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc!

Pierwsze zadanie w ramach konkursu ? Świetlica bawi i uczy? zrealizowane!
Poniżej wyniki konkursu  plastycznego  pt. ?Jesienny spacer?:

 I miejsce  praca nr 10 Filip Szurlej  kl. 3b ( 45 głosów)

II miejsce  praca nr 4 Małgorzata Kwiatkowska kl. 2b (głosów 24)

III miejsce  praca nr 18 Małgorzata Kotyrba kl. 1c (głosów 9)

Wyróżnienia:

Praca nr 2 Tomasz Marquardt kl. 2c

Praca nr 26 Hanna Majchrzak kl. 1c

Praca nr 5 Aleksandra Sobotowicz kl. 2b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

jspr

 

 

Nasza szkoła, jak co roku, przystąpiła do kolejnej edycji projektu "Góra Grosza", która potrwa od 26 listopada do 7 grudnia. Zachęcamy wszystkich do włączenia się poprzez wrzucenie grosików do skarbonek znajdujących się w klasach. Z tych drobnych kwot uzbiera się w skali ogólnopolskiej pokaźna suma. Na stronie Towarzystwa NASZ DOM znajduje się regulamin akcji oraz list przewodni.

 

W dniu dzisiejszym uczennice kl.3a: Karolina Guzik i Olga Majchrzak zajęły I miejsce w III Miejskim Konkursie Edukacyjnym "Magiczne wiersze". Nasza drużyna wykazała się doskonałą znajomością twórczości Wandy Chotomskiej i pokonała przeciwników z innych świetlic katowickich szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy!

lk

 

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas I przystąpili do ogólnopolskiego "Testu wiedzy o bezpieczeństwie". Szczegóły znajdują się na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl

kp

Uczniowie klas I zostali zaproszeni do świetlicy szkolnej na zajęcia edukacyjne pt. ?Filatelistyka moje hobby?, które przygotowała p. Karolina Kolenda- Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki. Dzieci poznały szczegóły dotyczące pracy poczty, listonoszy oraz roli, jaką pełnią znaczki pocztowe. Dowiedziały się, że mogą być one obiektem kolekcjonerskim, na którym znajdują się motywy z różnych dziedzin: przyrody, sportu, historii. Zbierają je miliony entuzjastów na całym świecie, bo zbieranie znaczków to prawdziwa pasja, która pobudza wyobraźnię, rozwija ciekawość świata i motywuje do nauki. Zajęcia zachęcały do rozwijania zainteresowań i rozpoczęcia przygody z filatelistyką. Na dobry początek, każde dziecko oprócz dyplomu potwierdzającego udział w zajęciach, otrzymało znaczek do swojego przyszłego klasera.

zf

 Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły odbędą się w dniach 23 - 25 lutego 2015 roku.

Po raz kolejny gościliśmy w świetlicy szkolnej p. Aleksandrę Molnar- kierownika Schroniska dla  Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. W spotkaniu uczestniczyły klasy 1a, 1b i 1d. Do schroniska przekazaliśmy dary rzeczowe z październikowej zbiórki dla zwierzaków: 114 kg różnorodnej karmy, miski, koce, ręczniki oraz 164 kg plastikowych zakrętek. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

d

 

Nasza szkoła zgłosiła kolejny raz swój udział w IX już edycji programu edukacyjnego "Trzymaj Formę!", którego hasłem przewodnim w tym roku szkolnym jest "Rodzino, Trzymaj Formę!". Głównym celem programu jest promowanie zdrowego stylu życia, zarówno w sferze odpowiedniego odżywiania, jak również aktywności fizycznej. Przykładem realizacji tego celu był rajd rowerowy, w którym wzięli udział uczniowie klasy VIa pod opieką p. L.Binerta i p. D.Hąci. Uczestnicy pokonali trasę osiedle Paderewskiego- Dolina Trzech Stawów odwiedzając przy okazji miejsca związane z historią Katowic. Wyprawa oprócz walorów zdrowotnych była więc znakomitym sposobem na naukę w terenie.

wr

Świetlica szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu "Baw się i ucz!". Od XI 2014 do IV 2015 uczniowie będą wykonywać zadania przewidziane regulaminem konkursu i zdobywać za za nie punkty. Głównym celem jest uzyskanie tytułu "Świetlicy przyjaznej uczniowi". W ramach realizacji pierwszego zadania konkursowego zapraszamy do głosowania na najlepszą pracę plastyczną pt. "Jesienny spacer". Głosy oddajemy w świetlicy do dnia 17 listopada. Zapraszamy.

js

Nagrody:

Michalina Znojkiewicz 1a

Małgorzata Kwiatkowska 2b

Zuzanna Jakubiec 3c

Wyróżnienia:

Julia Szywacz 1b, Kinga Stepanienko 1a, Weronika Muszyńska 1a, Hanna Rucka 2b, Justyna Stachura 3a, Karolina Daniel 3c, Maja Horecka 3c, Karolina Guzik 3a, Wiktoria Kołosionek 1c, Otylia Kabelis 2b, Bartosz Strasburger 1a, Maja Makowska 1b.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Uczniowie klas pierwszych w świetlicy szkolnej gościli instruktora jazdy konnej. Za ciekawe i pełne pasji spotkanie serdecznie dziękujemy!!!

wj

 

Informujemy, że w zakładce Uczniowie zostały zamieszczone wzory kart ocen z poszczególnych przedmiotów.

Uwaga konkurs!

Zachęcamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie plastycznym ?Kot czy pies??. Technika prac dowolna. Czekamy na Wasze rysunki do końca października.

Oto praca Małgosi Kwiatkowskiej z kl.II b związana z prowadzoną przez świetlicę szkolną zbiórką darów dla schroniska. Brawo Małgosiu!

rys

Uczniowie klas pierwszych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zwierząt gościli w świetlicy szkolnej lekarza weterynarii Mariolę Powroźną. Pani doktor przybliżyła nam zasady opieki nad zwierzętami, zachęcając jednocześnie do niesienia pomocy naszym milusińskim, zwłaszcza tym, którzy przebywają w schroniskach.

w

26 września b.r.uczniowie klasy 1a udali się d o Biblioteki Śląskiej na koncert pod tytułem "Muzyczne opowieści".Dzieci wysłuchały między innymi fragmentów Suity "Peer Gynt" Edvarda Griega:"Poranek", "W grocie Króla Gór" oraz fragmentów utworów małego, zaledwie pięcioletniego, Mozarta.Dodatkową atrakcją był pokaz slajdów z postaciami krasnali, gnomów i skrzatów.  Koncert przygotowała Agencja Artystyczna "Silesia".

3 października 2014 r. klasa Ia odwiedziła Przedszkole nr 36 w Katowicach (ul.Zacisze). 5-cio i 6-cio letnie przedszkolaki z grupy "Plastusie" po opieką pani Soni Kandory wystąpiły w przedstawieniu pt. "Bezpiecznie na drodze". Potem były wspólne, integracyjne zabawy ruchowe.  W drodze powrotnej dzieci udały się na spacer do pobliskiego parku. Tam obserwowały zmiany w przyrodzie zachodzące wczesną jesienią oraz zbierały kasztany i kolorowe liście. Pełne wrażeń wróciły do szkoły.

TUTAJ możecie obejrzeć zdjęcia z przedstawionych wydarzeń.

ODKRĘCAMY! POMAGAMY!

Rozpoczynamy kolejną akcję pomocy dla bezdomnych zwierząt z Miejskiego Schroniska w Katowicach. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy zbierać plastikowe zakrętki (po napojach, sokach, mleku, artykułach chemicznych, lekach itp.). Pierwsze pudełka zapełnione kilogramami zakrętek gromadzonych podczas wakacji przez naszych uczniów, rodziców, dziadków i nauczycieli już dotarły do schroniska. Wszystkim serdecznie dziękujemy! Prosimy- zbierajcie nadal!

op

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.